Nowoczesne technologie oświetleniowe, czyli użycie lamp LED do ulicznego oświetlenia.


Spoglądając w nocy na miasta z wysoka w pierwszej chwili widać jedną wielką światła. To jest wynik świecenia ulicznych lamp, jakie wszędzie tam, gdzie mogą przebywać ludzie, oświetlają chodniki i ulice. Dzięki takiemu oświetleniu łatwiej i bezpieczniej można się poruszać po miastach i miasteczkach, pomimo braku słońca na niebie.


Lampy uliczne nocą
Author: Lyman Erskine
Source: http://www.flickr.com
Uliczne lampy najczęściej są stawiane przy chodnikach, po jakich chodzą piesi. Często też oświetlane są ulice na terenie miast, ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych, których słabo widać w nocy. Jednak oprócz samego oświetlenia lampy uliczne stanowią element dekoracyjny miasta, i dobrze wybrane potrafią w dużym stopniu poprawić wizerunek architektury.

Oświetlenie ulic planuje się przeważnie już na etapie projektu ulicy.

Aby dostać dodatkowe informacje na ten temat przenieś się do następnej strony. Tam zapewne zaciekawi Cię kompleksowa informacja (http://malesapd.pl/?url=oferta/folie-i-membrany).

Ewentualne przebudowy mogą sporo kosztować, dlatego też warto już na tym etapie wymyślić najlepsze rozwiązanie. Czyli postawić lampy, jakie będą ładnie się prezentować, wytrzymają wiele lat świecenia, a dodatkowo ich używanie będzie ekonomiczne.

Mając na względzie wszystkie powyższe aspekty, jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie użycie nowoczesnych, wydajnych i oszczędnych źródeł oświetlenia. Większość używanych dzisiaj lamp stało zamontowanych na ulicach przed wieloma laty, i wykorzystują one przestarzałe technologie, które wymagają ogromnej ilości energii.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Nowocześniejsze rozwiązania, bazujące na wydajniejszych żarówkach, są dużo bardziej oszczędne, i jeżeli nawet sam koszt zakupu będzie wyższy, to taka inwestycja (Kompleksowa obsługa procesu inwestycyjnego) szybko powinna się zwrócić. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się lampy LED, technologia ta jest bardzo wydajna i trwała przy małym zużyciu prądu, a oprócz tego daje duże możliwości przy projektowaniu.

Zakup lamp w takiej technologii jak dostępne na powinno się zwrócić nawet w kilka miesięcy, więc każdy kolejny rok pracy to są po prostu zyski. Następną nowością, jeszcze bardziej oszczędzającą prąd, są naświetlacze led z czujnikiem ruchu, ich najważniejszą zaletą jest włączanie oświetlenia tylko wtedy, gdy w pobliżu znajdzie się jakaś osoba.

Tags: LED, oświetlenie, ulica, lampa