Niezbędnik stolarza czyli co może się przydać w czasie urządzania przeciętnego warsztatu stolarskiego.


Wiele osób chętnie w wolnym czasie lubi majsterkować w swoim warsztacie czy garażu. Lecz żeby faktycznie było to przyjemnością i frajdą, to warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu swojego warsztatu. Skompletowanie całości z pewnością będzie trochę kosztować, ale jeżeli się kupi sprzęty dobrej jakości, to powinny one służyć przez długie lata.
deska
Author: Den Braven
Source: Den Braven
Tak naprawdę przy narzędziach (zobacz cmt narzędzia) nie należy robić oszczędności, bo okazać się może, że trzeba będzie coś kupić jeszcze raz. W zależności od preferencji i zainteresowań właściciela warsztatu zestawy narzędzi mogą się jednak od siebie różnić. Całkowicie innego zestawu będzie bowiem potrzebował amatorski stolarz, a innego wyposażenia ktoś, kto raczej chętniej pracował będzie przy metalu. Jeżeli chodzi o narzędzia stolarskie, to najważniejsze będą tutaj różnego rodzaju piły. Przy ich pomocy można będzie ciąć deski i obrabiać elementy, najlepiej jeśli się będzie miało jedną większą, z napędem elektrycznym, i parę ręcznych. Bardziej zaawansowani stolarze pomyśleć również mogą o tokarce i frezarce do drewna, za ich pomocą można będzie wykonywać bardzo skomplikowane kształty. Następną grupę narzędzi stanowią różnego rodzaju pilniki i dłuta. Przy ich pomocy będzie można ręcznie obrabiać elementy, i dopasowywać ich kształt do potrzeb. Niezastąpiona również będzie wiertarka, akurat ona przyda się zapewne w praktycznie każdym z warsztatów, nie tylko stolarskim. Przy obrabianiu dużych elementów zapewne się też przyda dobra siekiera, choć wielu stolarzy doskonale sobie radzi bez niej.
Zobacz ofertę: sprawdź na sklep.bufmax.pl.
młotek
Author: Todd McCann
Source: http://www.flickr.com
Z większych narzędzi to chyba tyle, zostaną jeszcze mniejsze akcesoria, których również jest sporo. Przymiary, młotki, kombinerki i ściski także powinny się pojawić w skrzynce narzędziowej każdego stolarza, podobnie jak różne odmiany śrubokrętów. Trzeba także zakupić w elementy połączeniowe, tu warto kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, może się także przydać dobry klej do drewna i kołki (przejdź kołek drewniany) łączeniowe. W wielu przypadkach przydatne mogą być też inne mniej typowe akcesoria i przedmioty, takie jak na przykład pręty nierdzewne.Tags: garaż, oszczędności, młotek, siekiera