Niestandardowe kryteria doboru mieszkania


W większości przypadków w chwili podjęcia decyzji o wyfrunięciu z gniazda rodzinnego trzeba zastanowić się gdzie zamieszkamy. Reguł podług których dopełniamy wyboru jest tak wiele ilu ludzi. Najbardziej zrozumiałe są reguły związane z potrzebami rodziny, sąsiedztwo szkoły lub parku bądź ulubionej restauracji.

Pokój dzienny
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Istnieją jednak dosyć niepospolite motywacje jeżeli idzie o wybór miejsca do mieszkania. Motywacją może stać się twórczość pisarska. Czasami tak bywa, że jeśli urzeknie nas pewien literat przedstawieniem bądź nastrojem miejsca, pożądałoby się tam zapuścić korzenie.

Tak miałem w wypadku kilku polskich miast. Gdy zaczytywałem się w Pilchu, oczami wyobraźni widziałem siebie w górskiej miejscowości, w niewielkim domku pijącym gorącą herbatę, w tak sugestywny sposób prezentowane są miejsca i pejzaże w najnowszych pozycjach tegoż literata. Sądzę że jest więcej podobnych delikwentów jacy będąc olśnieni opisami dzielnicy Wrzeszcz w pozycjach słynnego gdańskiego pisarza Pawła Huellego wpiszą hasło: mieszkania Gdańsk deweloper, po czym poszukują mieszkania dla siebie w urokliwym położeniu nad morzem.

Najprawdopodobniej wprawdzie nie będą to urocze wille starej Oliwy lecz wygodne, dzisiejsze mieszkanka, nie ma to jednak większego znaczenia. W końcu to od nas zależy jak będzie wyglądać codzienność. Czy staniemy się bardziej otwarci na innych i urodę natury? Posłuchamy co mają nam do powiedzenia? Jakie cenności odnajdziemy w swojej nowej okolicy? I czy będziemy umieli zmierzyć z przeszłością własną albo czyjąś i w efekcie odkryjemy swoje miejsce na ziemi?

Mieszkania w Gdańsku
Author: grego1402
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie nie jest to zapewne łatwy oraz bezbolesny proces. Warto niemniej jednak podjąć ten finansowy, intelektualny i emocjonalny trud aby to miejsce odnaleźć. Nawet jeżeli wpisanie słów w necie: mieszkania Gdańsk deweloper będzie jedynie pierwszym kroczkiem w tejże podróży a nie ostatnim, jak by się zrazu wydawało.

Warto niemniej jednak to podróżowanie zacząć i cieszyć się wszelką sekundą, ponieważ jest ona niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju i przy minimalnym wysiłku może przynieść nam radości których nie powstydziłaby się najlepsza twórczość pisarska.

Czy po przestudiowaniu opisywanego zagadnienia posiadasz pytania? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej informacji odnośnie przedstawianej problematyki.

A gdy będziemy mieć fart może i ono przejść do literatury.

Odkryj mieszkanie dla siebie

Tags: mieszkania