Niektórym ludziom zasady zachowania w sytuacji pożarowej zdając się konieczne tylko strażakom


Wielu osobom zasady postępowania w okolicznościach gdy wybucha pożar zdając się potrzebne tylko strażakom. Wiadomo, że strażacy mają wszelkiego rodzaju kursy, które mają doprowadzić do tego, żeby doskonale umieli się znaleźć w sytuacji związanej sytuacja kryzysowa. Natomiast prawda jest taka, że wszyscy powinniśmy zapoznać się z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego. Na pewno widzieliśmy tego rodzaju instrukcję w budynku, w którym pracujemy albo w przychodni. Tego rodzaju instrukcja wisi w dotępnym miejscu, żeby każdy mógł się z nią zapoznać.
BHP
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Mimo, tego, że wszyscy czytają taką instrukcję muszą być przeprowadzane zajęcia, które wyjaśniają krok po kroku wszystkie zawarte w takiej instrukcji punkt. Właściwe zapoznanie się z tego rodzaju instrukcją daje możliwość właściwe postępowania w momencie wystąpienia pożaru. Dodatkowo dobrze, gdy w publicznych miejscach organizuje się próby, przez ogłaszany jest alarm pożarowy i w ten sposób odbywają się ćwiczenia, to pozwala w pewnym stopniu przygotować się praktycznie do takich sytuacji.

Stolica naszego kraju zadbała o to, żeby we wszystkich miejscu, które są zobowiązane do tego ustawami zostały zamontowane instrukcje jak zachowywać się w razie pożaru. To sprawa, która jest niezmiernie istotna, inspekcja pracy przykłąda do tego sporą wagę. Wydaje nam się, że jeżeli sami jesteśmy ostrożni to na pewno nie zostanie zaprószony u nas żaden pożar. Tymczasem ktoś inny może nieświadomie doprowadzić do katastrofy, a czasami bywa i tak, że dochodzi do samozapłonu. Dlatego ppoż to
BHP
Author: Western Area Power
Source: http://www.flickr.com
bardzo ważna sprawa podczas różnego typu zajęć z BHP.Pamietajmy też o tym, że ludzie nie zawsze spamięta wszystko to, co przeczytają na zawieszonej instrukcji, często wiele osób woli posłuchać od kogoś informacji na jakiś temat. Dzieki temu człowiek naprawdę szybciej ogarnia informacje, a tak istotna temat, jak postepowanie podczas pożaru, na pewno powinien zostać poruszony na szerszym forum. Powinniśmy też szkolić małe dzieci, w jaki sposób mają się zachować w sytuacji zagrażającej ich życiu. Dobrze przedstawić obrazki, które uzmysłowią im jak straszne straty może przynieść ogień. Małe dzieci chwytają w lot, przez co w przyszłości będą umiały odróżnić, co powinny a czego lepiej nie robić.

Jak myślisz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje - wciągną Cię kompletnie.

Więcej szczegółów nt. Doradztwie BHP

Tags: ogień, pożar, obrazek, straż pożarna, instrukcja, samozapłon