Nie rozliczyłeś jeszcze PITa? Musisz się pośpieszyć


Każdego roku, do zakończenia pierwszego jego kwartału, każdy zatrudniony w Polsce człowiek, jest zmuszony zadeklarować dochody. Obowiązuje to każdą osobę, która uzyskała wymagane przychody w minionym, z któregokolwiek miejsca zatrudnienia. Również osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą są zobligowane do tego, to właśnie wśród nich znajduje się największy procent osób nierozliczających podatków. W zależności od tego, jak bardzo skomplikowany jest nasz przychód, możemy skorzystać z odmiennych opcji rozliczenia go.firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Najchętniej stosowaną opcją ku temu służącą jest program pit 2015- pitekspres.pl/. Możemy go pobrać zupełnie bezpłatnie z sieci, jeśli nie posiadamy własnego łącza, możemy taką rzecz zakupić także w kiosku. Po zainstalowaniu go, w prosty i szybki sposób jesteśmy w stanie złożyć zeznanie. Trzeba stworzyć swoje osobiste konto, w którym będą zawarte wszystkie informacje, jak imię, adres zamieszkania, numer PESEL itp. Następnie, w zależności od tego od ilu pracodawców czerpaliśmy wypłatę, musimy wprowadzić jedną lub więcej deklaracji.

Szalenie nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przejrzeć ten artykuł. Jeżeli masz chęć na więcej, to kliknij link prawo pracy chorzów i przenieś się do kolejnej strony.

Program pit 2015 sam obliczy nam to, jaki zapłaciliśmy podatek, oraz ile otrzymamy ewentualnie jego zwrotu. Wyłącznym mankamentem tego typu zeznań, jest to, że nie możemy na własną rękę określić fundacji, której chcemy ofiarować nasz 1 % podatku. Bowiem bezpłatny program sam nam to narzuci. Inną, interesującą opcją, dostępną od wielu lat jest deklarowanie PIT online. Jednak aby tego dokonać, musimy mieć swój osobisty, elektroniczny podpis, lub znać kwotę naszego dochodu za rok ubiegły. W tym wypadku także pobieramy specjalny program, wypełniamy wszystko tak samo jak w powyższym przypadku. Jedyne różnica polega na tym, że przesyłamy deklarację internetowo, nie musimy jej drukować i wysyłać konwencjonalną pocztą. Lecz nie każdy obywatel zdaje sobie sprawę z tego, jak zadeklarować pit online. Jednak i na to jest rada. Można udać się do naszego urzędu skarbowego, pobrać tam deklaracje i wypełnić ją osobiście, w razie potrzeby prosząc o pomoc osobę kompetentną wypełnij pit online. Poza tym, coraz częściej tego rodzaju usługi można odszukać całkowicie za darmo w wielu bankach komercyjnych. Na okres rozliczeń zatrudnione w nich są konkretne osoby, które pomagają z zeznaniem.


Złożenie deklaracji podatkowej to obowiązek każdej osoby, która uzyskała dochody. Możemy rozliczyć nasz pit online, lub korzystając ze specjalnego programu. Jeżeli jednak nie potrafimy używać komputera, można skorzystać z bezpłatnej pomocy persony kompetentnej.

Tags: mieszkania, komputer, adres, online