Nauka języka polskiego


Praca, biznesmen
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Wiele osób, które przyjeżdżają do naszego kraju na stałe, nie potrafi mówić po polsku.
Nie ulega wątpliwości, że powinni oni szybko zacząć naukę, by po niedługim okresie czasu być w stanie rozmawiać po polsku, zarówno w kontaktach zawodowych, jak i tych mniej oficjalnych. Oferowanie nauki języka polskiego dla obcokrajowców wydaje się być najbardziej potrzebne w warszawie, ponieważ to tam najczęściej oni mieszkają. Odszukanie tego rodzaju oferty jest natomiast równie proste jak wpisanie w wyszukiwarkę zapytania „polski dla obcokrajowców Warszawa”.Dopasuj się do otoczeniaMimo, że niektórzy zatrudnianie cudzoziemców wydają się żywić przekonanie, że w Warszawie każdy zna kilka języków, mogą się oni bardzo zdziwić. O ile faktycznie większość osób umie rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy rosyjskim, tak z pozostałymi może nie być tak łatwo. A przecież w kraju istnieje mnóstwo jednostek firm zagranicznych, w tym koreańskich, chińskich, czy japońskich, które sprowadzają swoich rodzimych pracowników. Nauka języka obowiązującego w państwie, do którego się przeprowadza na stałe, zapewnia ważne poczucie bezpieczeństwa a także ułatwia bliżej poznać kulturę, tradycje i wartości określonego kraju. Poza tym oczywiście obcokrajowiec, który będzie umiał porozumieć się po polsku, z pewnością wywrze pozytywne wrażenie na osobach stąd i osiągnie większą sympatię niż ktoś, kto całkowicie nie będzie znał tego języka ((poznaj tutaj)).

Author: HEMMERSBACH
Znajdź odpowiedni kursWarszawa jest miastem, w którym oferta nauki polskiego dla obcokrajowców jest wyjątkowo szeroka. Wystarczy spróbować wyszukać w Google takie frazy jak „kursy polskiego Warszawa”, by zobaczyć jak dużo propozycji jest na wyciągnięcie ręki. firmy prowadzą zajęcia tak indywidualne, jak i grupowe, proponują także wyjazdy, podczas których uczestnicy mają szansę na wytężoną naukę niemal dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Ciekawą formą poznawania języka są kursy online. Co interesujące, szkoły dostosowują program kursów do profilu uczestników w zależności od tego, czym zajmują się w polsce. W związku z tym inaczej będzie przebiegał kurs skierowany do dyplomaty, biznesmena, a inaczej dla ucznia, który przyjechał do Polski na wymianę lub przeprowadził się tu na stałe z całą rodziną (oferta na www). Dodatkowym elementem namawiającym do skorzystania z oferty szkół dla obcokrajowców jest kadra, która ma niezbędne kwalifikacje do nauczania języka polskiego osób, które do tej pory nie miały z nim styczności.

Tags: polska, kurs, Warszawa, firmy, wyjazdy, szkoły, język, tradycje, naukę