Najważniejsze informacje o obecnym rynku używanych i nowych mieszkań we Wrocławiu.


Wrocław zalicza się do jednego z największych w Polsce, na dzień dzisiejszy ma więcej niż 600 tysięcy osób mieszkających w nim na stałe, co daje mu czwarte miejsce. Dodatkowo każdego roku od października do czerwca w mieście tym będzie studiować następne ponad sto tysięcy studentów, z czego większość jest przyjezdna. Wiele z tych osób, które studiują we Wrocławiu, zostaje w nim na dłużej, dostaje pracę, tworzy rodziny i będzie kupować mieszkania.


To wszystko powoduje, że Wrocław to miasto, w którym rynek mieszkaniowy jest mocno rozwinięty, tak samo jak w pozostałych dużych miastach typu Warszawa, Poznań czy Kraków. Wynika to z paru rzeczy, przede wszystkim stali mieszkańcy potrzebują realizować swoje potrzeby mieszkaniowe, a że ich jest więcej niż pół miliona, to i mieszkań potrzebnych będzie także dużo. Spore zapotrzebowanie jest także na mieszkania na wynajem dla osób, jakich duża liczba we Wrocławiu studiuje, wiele osób kupuje Wrocław mieszkania deweloperskie właśnie pod kątem wynajmu, traktując je świetną lokat kapitału.


praca dewelopera
Author: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Source: http://www.flickr.com
Mieszkaniowy rynek Wrocławia jest mocno zróżnicowany pod względem cenowym, w różnych lokalizacjach lokale osiągają różny pułap cen. Oczywiście największe ceny są w samym centrum, ale to jest chyba reguła występująca w każdym mieście. Nieco niższe ceny będą osiągać lokale nieco bardziej oddalone od śródmieścia, dość wysoki poziom też występuje w popularnych dzielnicach, przykładowo takich jak Krzyki. We Wrocławiu realizuje się obecnie dużo inwestycji, firmy deweloperskie spodziewając się rosnącego zainteresowania mieszkaniami stawiają niejako na zapas, mając nadzieję na szybką sprzedać. Mieszkania we Wrocławiu nowe są obecnie oferowane na obszarze całego Wrocławia, lecz przewaga jest raczej po stronie najpopularniejszych obecnie dzielnic na południu miasta.idź do serwisu firma budowlana Wrocław firma budowlana WrocławNatomiast jeżeli będzie chodzić o rynek mieszkań używanych, to tu już nie będzie reguły jeśli chodzi o występowanie. Mieszkania takie pojawiają się na terenie całego miasta, mając bardzo zróżnicowany standard wykończenia a tym samym ceny.

Tags: Wrocław, rynek, rzeczy, praca