Najważniejsze elementy z jakich się składa wyposażenie warsztatów ślusarskich, znaczenie porządnych sprzętów i urządzeń.


Wyposażenie warsztatów ślusarskich jest dość kosztowną sprawą, głównie z tego powodu, że należy dużo zainwestować w odpowiednie urządzenia i maszyny. W żadnym razie nie należy kupować nic najtańszego, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w sprzęty porządne i solidne. Wybór najtańszych urządzeń może się okazać jedynie zbędnym kosztem, bo przy intensywnym użytkowaniu szybko ulegną awarii, i koniec końców i tak będzie trzeba zakupić jeszcze raz porządne.

Spawarka
Author: Drew Stephens
Source: http://www.flickr.com
Tak więc dużo lepiej zrobić to raz dobrze na samym początku, będzie i taniej i wygodniej dla samego właściciela i klientów warsztatu. Jednym z głównych urządzeń, o których trzeba pomyśleć będzie spawarka (zobacz weldman spawarka) inwertorowa weldman (). Spawanie to podstawowa metoda łączenia ze sobą elementów metalowych, i bez takiego sprzętu chyba żaden warsztat ślusarski nie mógłby wykonywać wielu rzeczy, na które jest spore zapotrzebowanie, takich jak bramy, ogrodzenia czy konstrukcje metalowe.

Ponieważ spawarki w zakładach ślusarskich niekiedy pracują po parę godzin na dzień, to muszą być naprawdę wysokiej jakości, tu sprzęty firmy Weldman doskonale sobie radzą i można je polecić. Zakład ślusarski nie obejdzie się też bez maszyn do cięcia elementów metalowych. Powinny się więc przydać nożyce, przy pomocy których będzie można szybko przycinać druty i pręty, a do większych części specjalne globus piły. Często do cięcia używane są również szlifierki stołowe, po zamontowaniu odpowiedniego rodzaju tarczy doskonale zdają w tej roli egzamin.

Duże znaczenie w warsztatowych pracach mają też frezarki i tokarki, dzięki nim można precyzyjnie i z dużą dokładnością wykonywać nawet bardzo skomplikowane części. Na koniec należy jeszcze wyposażyć warsztat w potrzebne ręczne elektronarzędzia festool, na przykład szlifierki i wiertarki i można będzie startować z działalnością.

Na zakup podstawowego kompletu warsztatowych narzędzi trzeba będzie wydać co najmniej dwadzieścia tysięcy złotych, lecz jeśli się kupi dobry, to posłuży on długie lata.

Tags: nożyce, Kupno, klient, Urządzenia