Najistotniejsze plusy mieszkań z rynku pierwotnego - zobacz


Wybierając mieszkanie, nierzadko zastanawiamy się nad tym, czy wyszukiwać ofert na rynku wtórnym lub być może na rynku pierwotnym. Bezspornie oba rodzaje rynku posiadają swe zalety, niemniej jednak dziś skupimy się wyłącznie na jednym z nich, to znaczy na rynku pierwotnym. Jeśli skłaniasz się do zakupu posiadłości - mieszkania, domu albo także biura - z rynku pierwotnego, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi wiadomościami.

Po pierwsze jeżeli kupimy mieszkanie na rynku pierwotnym, mamy pewność, iż jest ono objęte
miszkanie na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
czasem gwarancji i rękojmi. Do tego przy kupnie mieszkania od dewelopera, nie musimy niepokoić się opłatami związanymi z podatkiem od czynności cywilno-prawnych, ponosimy tylko koszt taksy notarialnej, jaki jest faktycznie mały. Co więcej mieszkania rynek pierwotny na ogół nie mają znacznych wad, zarówno fizycznych, jak także prawnych, z jakimi nieraz zdołamy spotkać się w mieszkaniach z rynku wtórnego.

Mowa tu w szczególności o zadłużonej hipotece, prawem dożywocia bądź także wilgocią. Dodatkowo, kupując mieszkania z rynku pierwotnego, częstokroć możemy zdecydować się na własną aranżację. Deweloper daje także sposobność wyboru materiałów, rozmieszczenia pomieszczeń czy też wprowadzenia innych drobnych zmian do projektu. Posiadamy więc wielki wpływ na to, jak będzie wyglądać nasze mieszkanie. Rynek pierwotny jest również niezwykle szeroki, zapotrzebowanie na nowiuteńkie mieszkania jest nadzwyczaj duże, w związku z tym mamy multum ewentualności na znalezienie stosownego lokalu dla siebie. Bez problemu znajdziemy zarówno małą kawalerkę, jak też obszerne mieszkanie (zobacz nowe osiedle toruń) albo apartament, które będą nam pasować, także pod względem cenowym.



W nowiutkich mieszkaniach z rynku pierwotnego zwykle nie używa się również gazu, wskutek tego mieszkania te są bezpieczniejsze i tańsze w utrzymaniu. Zamiast gazu stosowana jest energia elektryczna. Dodatkowo nowe mieszkanie powinniśmy tylko wykończyć wedle osobistych upodobań, w porównaniu z remontowaniem, odnawianiem bądź dostosowywaniem starego mieszkania, jest to sporo szybsze, tańsze i łatwiejsze.

Tags: energia elektryczna, apartament, materiały