Nagrzewnice gazowe – charakterystyka działania oraz wykorzystanie


nagrzewnice gazowe
Source: www.klimatop.pl
Ogólna charakterystyka maszyny
Nagrzewnice to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Celem ich używania jest, jak sama nazwa wskazuje, nagrzewanie powietrza do wymaganej przez posiadacza maszyny temperatury. częstym miejscem stosowania nagrzewnic są samochody, jednak używa się ich również we wnętrzach, zwłaszcza tych bardziej rozległych, oraz w przemyśle – w procesach wymagających dostarczania ciepła.
Do maszyn tych używa się kilku typów paliwa: oleju opałowego, gazu ziemnego lub LPG, paliw stałych (np. węgla czy koksu). Mogą być także uruchamiane z udziałem energii elektrycznej lub energii uzyskiwanej z wody.

Nagrzewnice gazowe – sposób działania
Są to przyrządy o kształcie najczęściej cylindrycznym, lub też prostopadłościennym. wyposażone są w wentylator, doprowadzający powietrze do urządzenia, gdzie ulega ono ogrzaniu, a następnie – wydmuchiwane jest na zewnątrz. Wymagają paliwa w postaci gazu ziemnego lub LPG (powszechnie znany jako propan butan). Jest to jedna z ich zalet, ponieważ gaz należy współcześnie do stosunkowo niedrogich, a wręcz taniejących surowców – w porównaniu chociażby do stale drożejącego prądu elektrycznego. Dzięki temu nagrzewnice gazowe są wydajne, a ich stosowanie – korzystne dla użytkownika.

Jeżeli musisz zbadać omawianą tematykę dokładniej, kliknij ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie (https://www.grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-maszynowy.html), którą Ci proponujemy.

Niektóre z nich wyposażone są w elementy dające możliwość regulacji poziomu gazu, co można zaliczyć do zalet.

Zastosowanie
Nagrzewnice gazowe służą głównie do ogrzewania pomieszczeń, takich jak na przykład obiekty sakralne, hale produkcyjne czy też sportowe, magazyny, zakłady pracy, a także budynki mieszkalne. Mogą być zamontowane na stałe lub też przenośne, przy czym te ostatnie z uwagi na mniejsze gabaryty (a co za tym idzie – proporcjonalnie mniejszą moc grzewczą znajdują zastosowanie w mniejszych wnętrzach. Ich mobilność stanowi jednak ogromny walor, szczególnie gdy zamontowane są w prywatnych domach. W tej sytuacji ułatwione jest wielokrotne i nienastręczające problemów przenoszenie maszyny z miejsca na miejsce w razie potrzeby. Z nagrzewnicami stałymi natomiast mamy do czynienia najczęściej w obiektach większych, gdzie ważniejsza od ich mobilności będzie duża moc oraz wydajność.

Tags: mieszkania, samochody, olej opałowy, moc, Urządzenia, nagrzewnice, magazyny, powietrze, LPG