Nabór uzależniony od specjalności jednostki


Zapotrzebowanie na pracujących ciągle rośnie. Z wyjątkiem rekrutacji prasowej i internetowej jest opcja korzystać z osobistych miejsc wiadomości o kandydatach.


To w jaki sposób następuje nabór jest uzależnione od branży przedsiębiorstwa i oferowanych miejsc pracy.
rekrutacja
Author: Colour Glass
Source: Colour Glass


Proces rekrutacji w wielu firmach jest rozdzielany na kilka etapów. Kandydaci poddawani są rozmaitego typu sprawdzianom, sprawdzane są ich konkretne uzdolnienia, czy też muszą zrealizować konkretne egzaminy. W ostatnim czasie bardzo powszechna stała się rekrutacja drogą elektroniczną. Na stronach zamieszczane są formularze do wysyłania zgłoszeń, dzięki temu rekrutacja jest ułatwiona.

Jeśli prezentowany na tej stronie post jest dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, ponieważ z pewnością warto zobaczyć tutaj (http://pischool.pl/kursy_dla_firm/) również inny analogiczny materiał!

Ułatwia to selekcję i gromadzenie dokumentów, a również archiwizowanie. Istotna jest również weryfikacja nadesłanych CV pod względem żądań, ocena referencji, także przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Rekrutacja bezpośrednia opiera się na nieujawnianiu szerszej publiczności informacji o odbywającym się procesie rekrutacyjnym. Pracodawcy prywatnymi kanałami docierają wprost do wyselekcjonowanych pretendentów i tylko ich powiadamiają o ofercie pracy.


Meble egzotyczne
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


nowoczesne biuro
Author: Startup Stock Photos
Source: http://www.flickr.com


Jednostki nieraz przekazują problem pozyskiwania dla nich kadr jednostce zewnętrznej w tej sferze specjalizującej się. Osoby w owych jednostkach to dobrze wykształceni specjaliści. W takim przypadku przedsiębiorcy posiadają pewność, że to oni odszukają dla nich stosownych kandydatów na dobrych pracowników.
Jest to niezwykle ważna sprawa, bowiem od doboru odpowiednich pracowników na konkretne posady pracy zależy los firmy i jej dalszy postęp.

Tags: opcja, problem, Pracodawcy