Na jaki dach się zdecydować?


Rosnące w ekspresowym tempie rachunki za energię skłaniają inwestorów do budowania domów energooszczędnych. Zwiększone wydatki, które musimy ponieść podczas budowy zwracają się niemal w każdym przypadku, z tego powodu budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą popularność. Co najważniejsze, dom energooszczędny wyróżnia się zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię cieplną, na co ma wpływ wiele czynników: kształt domu, liczba kondygnacji a także kształt i wielkość\projekt dachu.


zielone pokrycie dachu
Author: pnwra
Należy wziąć również pod uwagę, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się mniejsze. Dlatego też, korzystniej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać okazałe budynki parterowe. Z racji iż projekt budynku ma wpływ na kształt dachu, on również powinien być oszczędny w formie. Zapewnia to minimalne straty energii. Straty ciepła ”uciekającego” przez dachy stanowią aż 15-20% wszystkich strat ciepła w mieszkaniu.

Koniecznie zweryfikuj ofertę (http://biuroinwest.pl/oferta/przeglady-instalacji-gazowej/) dotyczącą zbioru analogicznych materiałów. Są one umieszczone na innym tego rodzaju serwisie - sprawdź je.

naszym obowiązkiem jest więc postarać się o ocieplenie. Współcześnie popularnie stosowanym materiałem jest styropapa, której główną zaletą jest niska przewodność cieplna. Co istotne, styropapa jest zupełnie bezpieczna dla zdrowia i nie poddaje się upływowi czasu (właściwości styropianu nie ulegają zmianie w trakcie eksploatacji). Materiał prawidłowo położony nie zmienia kształtów oraz ma właściwości samogasnące. Nie dziwi więc fakt, że często stosowana jest do pokrycia dachowego.Najlepiej jeśli dach w budynku energooszczędnym jest jednospadowy, dwuspadowy lub płaski - odkryj więcej.


dach
Author: rawdonfox
Source: http://www.flickr.com
Obecnie specjaliści z dziedziny architektury oraz prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na dachy zielone.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię zajmuje? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę - poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

Oprócz korzyści natury estetycznej, chronią strop przed działaniem słońca, lodu i śniegu. Warstwa ziemi zwiększa izolację termiczną, w konsekwencji – redukuje koszty ogrzewania i zwykle eliminuje potrzebę używania klimatyzacji. Dodatkowo, dachy oraz tarasy pokryte zielenią nawilżają powietrze, co działa na poprawę komfortu przebywania w przyległych pomieszczeniach oraz polepszenie lokalnego mikroklimatu.

Źródło informacji:

Tags: dom, budynek, kształt, roślinność, energooszczędny