Na czym polegają operacje faktoringu?


Wartość rynku faktoringowego w naszym kraju wzrasta z roku na rok. Usługi tego wariantu zdobywają coraz to ogromniejszą wziętość jak też stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnych metod finansowania działalności gospodarczej.
impreza firmowa
Author: FotoPlus Collective
Source: http://www.flickr.com


Faktoring jest to efektywne narzędzie finansowe, które doskonale się sprawdza w dzisiejszych gospodarczych warunkach, w czasach, kiedy przedłużone terminy płatności stały się typowym elementem w aktywności wielu polskich firm.

Podobny serwis opublikował zbliżone wiadomości. Jeżeli Cię one interesują, to kliknij tutaj i zobacz więcej porad tutaj (https://www.tax4business.pl/zeznanie-roczne/) pracy, którą tam odnajdziesz.

Istotą faktoringu jest krótkoterminowe finansowanie przez specjalistyczną jednostkę faktoringową ewentualnie bank kredytu kupieckiego udzielanego przez firmę (faktoranta) jego odbiorcom. W operacji faktoringu uczestniczy zawsze trzech kontrahentów. Faktor oraz faktorant grają czynną rolę, trzeci - adresat usług oraz towarów jest stroną pasywną. Inicjatorem transakcji będzie biznesmen, który udziela swym adresatom handlowego kredytu. Faktor jest gotów opłacać ów kredyt, przyjmując od faktoranta wierzytelność.


Typowym klientem firmy faktoringowej jest przedsiębiorstwo produkcyjne albo handlowe, mające duży poziom należności a także odczuwające brak obrotowego kapitału. Z faktoringu przeważnie korzystają przedsiębiorcy, którzy nie posiadają stałych adresatów, sprzedają z odroczonym czasem należności, potrzebują utrzymać płynność finansową firmy oraz zwiększać obroty. Firmy faktoringowe z reguły są skłonne do podejmowania większego ryzyka niż banki. Nie każdy jednak zostać może ich klientem.
Należy pamiętać, że faktor nabywa wierzytelności handlowe, przeto przejmuje do nich prawa.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz z serwisu (https://cpsens.pl/terapia-par-i-rodzin.html)? Jeżeli go nie aprobujesz, to namawiamy do polemizowania. Każda dyskusja jest mile widziana.

Stąd podstawowym elementem kooperacji w transakcji faktoringowej jest sama wierzytelność.

Tags: firm, popularność, kapitał