Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorstw i z jakich powodów uznawany jest za korzystny?


Nierzadko firma potrzebuje nadprogramowych finansów, w związku z czym najkorzystniejszą opcją na zyskanie ich jest pobranie kredytu. Jeśli naszym celem jest zwiększenie majątku przedsiębiorstwa idealnym rozwiązaniem będzie kredyt inwestycyjny.


metafora obliczeń kredytu na mieszkanie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Kredyt inwestycyjny dla firm

Już nazwa wskazuje, że kredyt inwestycyjny dla firm dotyczy inwestycji. Mogą to być wszelakie sprzęty, maszyny, patenty, a także remonty pomieszczeń i nieruchomości. Kredyty te są przyznawane na konkretny cel, który firmy muszą klarownie określić. W dodatku musimy przygotować wycenę i specyfikację. Jeśli projekt jest naprawdę pokaźnych rozmiarów warto napisać krótki biznesplan. W niektórych bankach przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że każdy etap inwestycji będzie wymagał faktur. Jeśli prawidłowo określimy cel, bank upewni się, że inwestycja jest korzystna.

Dokumenty potrzebne do załatwienia wszystkich formalności to informacje o dochodach i potwierdzenie legalności działalności. Powinno się złożyć wnioski w kilku bankach, ponieważ każdy z nich może inaczej obliczyć naszą zdolność kredytową. Oprócz tego dzięki takiemu działaniu dobierzemy ofertę, która rzeczywiście będzie dla nas najkorzystniejsza. Niezależnie od tego, czy pobieramy kredyty (kredyty inwestycyjne dla firm) we Wrocławiu, Poznaniu, czy Łodzi możemy spłacać je jednorazowo i rozłożyć na raty. Wszystkie szczegóły ustalane są w czasie sporządzania umowy kredytowej. Ewentualny czas spłaty bywa naprawdę różnorodny, nawet kilkunastoletni. Pożyczone kwoty mogą oscylować pomiędzy od 10 tysięcy do nawet 100 milionów złotych. Im większa kwota, tym wymagania są bardziej skomplikowane. Kredyty inwestycyjne dla firm są bardzo ryzykowne.

Kredyt
Source: http://pixabay.com
Dobry kredy obrotowy dla Twojej firmy

Dlatego też bank musi posiadać dobre zabezpieczenie, wyższe niż kwota (zobacz darowizna pit) kredytu. Może to być np. nieruchomość czy blokada rachunku bankowego. Sytuacja na rynku jest niepewna, nie wiadomo, czy działalność będzie dobrze prosperować przez kolejne lata. Duże kredyty są dzielone na transze, jednocześnie bank ma całkowity wgląd w działania przedsiębiorcy. Jak już było wspominane powyżej kredyty inwestycyjne posiadają naprawdę duże ryzyko, dlatego też otrzymanie tego typu pożyczki jest dużo trudniejsze. Warto się udać do doradcy, dzięki któremu zdecydowanie lepiej zrozumiemy oferowane nam warunki. Kredyty inwestycyjne to często jedyna okazja do rozwoju. Firmy potrzebują środków na nowe inwestycje, dlatego też nierzadko jest to działanie konieczne. Dobrze przygotowany biznesplan i ocena ryzyka pozwoli nam na uzyskanie odpowiedniej sumy pieniężnej. Jeżeli to nasza jedyna szansa na rozwój, naprawdę powinno się z niej skorzystać, mimo ryzyka. Dodatkowe informacje znajdziesz pod linkiem

Tags: nieruchomości, bank, Przedsiębiorcy, biznesplan