Kupno i obsługa wózków widłowych


Dla klientów, którzy chcieliby nabyć wózki widłowe Poznań to miasto, w którym można znaleźć dużą ilość serwisów trudniących się sprzedażą tego sprzętu. Do wyboru klienta pozostaje cała paleta wózków zarówno prosto z fabryki, jak i używanych. Zależnie od indywidualnych wymagań klienta mogą to być wózki spalinowe (benzynowo-gazowe oraz z silnikiem Diesla) lub elektryczne.

wózek widłowy
Source: flickr.com
Do pracy w nierównym terenie oferowane są także wózki terenowe. Oprócz standardowych wózków widłowych czołowych w asortymencie firm znajdują się również wózki paletowe – używane bardzo często w supermarketach, wózki platformowe, które są ciekawa alternatywą dla drabin w różnego rodzaju magazynach, czy wózki podnośnikowe. U dystrybutorów wózków widłowych możemy również znaleźć wszelkiego rodzaju osprzęt do tych pojazdów, a także części zamienne i opony.

Wielu sprzedawców ma także serwis wózków widłowych Poznań, tak jak cała Wielkopolska oferuje również tego typu usługi. Serwisanci przyjeżdżają zazwyczaj do klienta, z reguły bardzo szybko. Czasem jednak mamy do czynienia z poważniejszą usterką, która unieruchamia wózek na czas dłuższy lub wymaga odtransportowania wózka do specjalistycznego warsztatu. W takich przypadkach wielu serwisantów oferuje wózki zastępcze na czas naprawy naszego wózka. Do typowych usług serwisowych możemy zaliczyć przeglądy techniczne i konserwatorskie, naprawy podzespołów mechanicznych i elektronicznych, wymianę opon i kół. Każdy wózek musi mieć ważny odbiór przeprowadzony przez Urząd Dozoru Technicznego. Gros serwisantów świadczy tez usługi mające na celu przygotowaniu wózka do takiego odbioru. Do takich usług można zaliczyć przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej, przygotowanie wózka we właściwym stanie technicznym oraz dokonanie odbioru wózka w obecności inspektora Urzędu Dozoru Technicznego. Każdy punkt serwisowy świadczy też wszelkiego typu doradztwo techniczne oraz porady dotyczące użytkowania wózka.

Aby móc obsługiwać wózek widłowy, musimy ukończyć kurs na operatora wózków jezdnych z napędem silnikowym. Aby wyszukać miejsce, w gdzie możemy skończyć taki kurs, wystarczy w Google wpisać hasło kurs na wózek widłowy - (heden) Poznań, jeśli np. mieszkamy w Poznaniu lub okolicach. Ośrodki szkolące kursantów wydają uprawnienia do obsługi wózków obowiązujące na terenie całego kraju, a także uprawnienia unijne ważne na obszarze Unii Europejskiej. Uczestniczyć w tego typu kursie może każdy, kto jest pełnoletni oraz ma ukończoną szkołę podstawową.

Tags: kurs, porady, opony, wózki, warsztat, przegląd, dokumentacja, wózki spalinowe

Author: k.s.