Krótki przegląd mieszkaniowego rynku w naszej stolicy, porównanie cen i atrakcyjności mieszkań


Warszawa jako stolica i największa miejscowość w Polsce ma również najmocniej rozwinięty rynek mieszkań. Ilość mieszkających tam na stałe już dawno przekroczyła milion, a poza tym w mieście mieszka kolejne kilkaset tysięcy studentów i pracowników, więc i zapotrzebowanie na mieszkania jest ogromne. Widać to zresztą doskonale po ilości inwestycji, które są cały czas realizowane, a również po tym, jak wyglądają nowe osiedla.

warsaw.jpg|L|W=200|ALT=warszawa]Sprawdzając ceny mieszkań w różnych miastach okazuje się, że to w stolicy właśnie mają one najwyższy poziom. Jest to związane z paroma sprawami. Po pierwsze same inwestycje w Warszawie są znacznie droższe niż w pozostałych częściach kraju. Ceny za ziemię w dobrych lokalizacjach osiągają bardzo wysokie sumy, a przecież dochodzi do tego jeszcze zapłacenie robiącym przy inwestycji ludziom. To wszystko oraz duży popyt na nowe lokale sprawia, że na razie co ceny utrzymują bardzo wysoki poziom. I chyba wszystko będzie wskazywać na to, że w najbliższym czasie tak będzie, bo inne duże miejscowości raczej na razie nie chcą doganiać stolicy. Ale powiedzenie, że Warszawa jest drogim miastem jeśli chodzi o mieszkania, to bardzo ogólna wiadomość. A w rzeczywistości rynek nieruchomości w stolicy jest ogromnie różnorodny, pewnie także z tego powodu, że obejmuje naprawdę ogromny obszar. Jak można przypuszczać, najwyższe ceny występują w centrum, tam trudno jest rozpocząć poszukiwania, jeżeli się chce przeznaczyć mniej niż 10 tysięcy złotych.

mieszkanie
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Trafiają się tam i mieszkania które kosztują więcej niż 20 tysięcy, co kwalifikuje się do rekordów jeśli chodzi o wysokość cen. Im dalej od centrum tym ceny są niższe, kończąc się na dzielnicach bardzo oddalonych, albo uważanych za niezbyt atrakcyjne czy bezpieczne do mieszkania. W rzeczywistości wśród pojawiających się ofert w zasadzie w każdej dzielnicy można wyszukać i mieszkania zupełnie nowe, i używane z drugiej ręki. Jeśli więc kogoś interesowały będą mieszkania Grochów, to na pewno coś interesującego znajdzie.

Czy sądzisz, że zamieszczone tu dane są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (http://stanmal.pl/oferta-drzwi-zewnetrzne.html), a odnajdziesz w tamtym miejscu równie istotne fakty, które przyciągną Twą uwagę.

W niektórych rejonach będzie więcej mieszkań używanych, w innych nowych, ale raczej w każdej jest całkiem spora propozycja.

Tags: polska, osiedle, nieruchomości, inwestycje, dzielnica