Krótki opis kilku popularnych sposobów na realizację ogrodowych murków.


W ogrodach ważnym elementem wyposażenia są najróżniejsze murki. Stawia się je w rozmaitych miejscach, przykładowo do oddzielenia lub podziału jakiejś części działki lub dla zabezpieczenia przed osuwaniem się gruntu.
Można jednak przy okazji wykonać z nich niezwykle ciekawy element zdobniczy, komponujący się ładnie z resztą wyposażenia, należy tylko umiejętnie je zbudować.

Ciekawy post? Bardzo nam przyjemnie. Jednocześnie gorąco zapraszamy na naszą nową stronę, gdzie wyszukasz masę podobnych opisów.

Murki można robić z paru rozmaitych materiałów, z jakich każdy będzie miał nieco inne cechy, ale też wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład murki wykonane z cegły. Są one łatwe do budowania, bardzo ładnie wyglądają, a poza tym charakteryzują dużą wytrzymałością na czynniki atmosferyczne. Jeśli zastosuje się do budowy cegły, sprawdź moje źródło to można mieć pewność, że taki murek bez problemów wytrzyma kilkadziesiąt lat użytkowania. Ponieważ cegły jako naturalny materiał mogą pod wpływem czasu zmieniać swoją kolorystykę, to w czasie projektowania murku do swojego ogrodu warto to mieć na uwadze.


palisada betonowa
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Wielu ludzi zamiast różnych cegieł wybiera naturalne kamienie. Układa się je w podobny sposób jak cegły, to znaczy jeden na drugim i łączy cementową albo wapienną zaprawą.

Czy szukasz na stronie maty antystatyczne czegoś bardzo interesującego? Zachęcamy więc do nowego artykułu. Trzeba tylko kliknąć w ten link.

W przypadku tego typu murków ważny jest odpowiedniej grubości fundament, jaki będzie przez długie lata musiał wytrzymać ciężar konstrukcji. Nieco inna technika stawiania jest przy palisadach, które także zdobywają rosnącą popularność w ogrodach. Typowa palisada betonowa sprawdź ma postać okrągłych słupków o odpowiedniej długości, które wkopuje się w ziemię. Tego typu słupki produkowane są z wytrzymałego betonu, a ich bardzo dużą zaletą jest możliwość zabarwienia na różne kolory. Tym sposobem można zrobić palisady w oryginalnych kolorystycznych zestawieniach, doskonale komponujących się z resztą ogrodowego wyposażenia.
Słupki oferowane są w różnych długościach, dzięki czemu możliwości ich zastosowania są dość szerokie. Przy ich wybieraniu trzeba pamiętać o tym, że duża ich część musi być zakopana w ziemię, gdyż tylko w takim przypadku cała konstrukcja będzie miała odpowiednią wytrzymałość.

Tags: części, technika, efekt