Kredyt gotówkowy alternatywą dla kredytów odnawialnych


Marzy nam się nowy telewizor? Romantyczna, daleka wycieczka? Sytuacja finansowa przyhamowuje jednak nasze plany. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Sposobów na zastrzyk dodatkowej gotówki jest kilka.
Przeważnie w takich sytuacjach szukamy pomocy wśród znajomych. Ale zdarza się, że niestety nie mogą nam pomóc. Możemy więc zaciągnąć kredyt gotówkowy lub odnawialny.


Karty kredytowe, płatnicze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Kredyt odnawialny jest usługą ściśle powiązaną z kontem osobistym, więcej o tym pod linkiem: . Jego idea opiera się na tym, że bank udostępnia klientowi limit kredytowy do wykorzystania w ramach jego konta. Innymi słowy, klient tajemniczy klient jak zostać ma do dyspozycji dodatkowe środki pieniężne, które może wykorzystać w dowolnym celu. Szczególną cechą kredytu odnawialnego jest fakt, iż można z niego korzystać wielokrotnie bez załatwiania ponownych formalności – jedynym warunkiem jest przynajmniej częściowa spłata wcześniej wykorzystanego limitu zadłużenia.

W przypadku kredytu gotówkowego, przy większych kwotach zabezpieczeniem kredytu są uzyskiwane dochody lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat jest zależna od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt. Aby kredyt gotówkowy był korzystny trzeba wnikliwie zapoznać się z działaniami banku oraz sprawdzić jakie są stopy procentowe czy ewentualne odsetki. Na ogół kredyt odnawialny jest bardziej korzystny od kredytu gotówkowego oferowanego przez ten sam bank. Powód? Kredyt odnawialny jest po prostu niżej oprocentowany.

pieniądze
Author: NicosFotos
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy więcej zobowiązań wobec banku, powinniśmy pomyśleć nad ich konsolidacją. W ten sposób będziemy spłacać tylko jedną miesięczną ratę w jednym banku. W dodatku rata będzie oczywiście niższa od sumy obecnie płaconych rat.

Konsolidowane kredyty mogą pochodzić z różnych banków. Jest też szansa ich przewalutowania. Wadą kredyty konsolidacyjnego hipotecznego jest to, iż wraz z wydłużeniem okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Musimy więc zdawać sobie z tego sprawę, że mimo, iż spłacamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż standardowych kredytach. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, w dalszym ciągu jest to korzystna propozycja.

Tags: kredyt, odsetki, stopy procentowe, konta