Korzystniej kupić czy wynająć mieszkanko?


Dla większości osób zakup mieszkania albo domu jest „inwestycją życia”, na jaką wydajemy wiele pieniążków. Prywatna nieruchomość stanowi najczęściej największy i najistotniejszy element naszego majątku.
W domku przeżywamy cudowne rodzinne chwile, tutaj dorastają nasze dzieci, to w nim celebrujemy święta a także ważne uroczystości rodzinne.

Fascynują Cię informacje na ten temat? To bardzo dobrze, gdyż mamy pełny wpis, który ma tylko informacje, których właśnie wymagasz.

To miejsce nadzwyczaj wyjątkowe, nasz prywatny schron, w którym szukamy odpoczynku od świata. Właśnie dlatego na decyzję o zakupie mieszkania czy też domku ogromny wpływ mają emocje, które w przypadku decyzji finansowych są raczej kiepskim doradcą. Tymczasem konsekwencje finansowe zakupu nieruchomości są bardzo poważne a także mają wpływ na nasze życie przez kilkanaście, a nawet parędziesiąt następnych lat. Właśnie stąd jest nadzwyczaj ważne, by decyzję do głębi przemyśleć. Dziś spróbuję pomóc w odpowiedzi na pytanie czy lepiej jest kupić, czy może wynająć mieszkanko dla Ciebie oraz Twojej rodziny.


Auto
Author: Eric Vernier
Source: http://www.flickr.com


Zakup własnego mieszkanka ma ekonomiczny sens szczególnie wtenczas, gdy zamierzamy w nim mieszkać przez długi okres. Na okresy krótsze wynajem z reguły prezentuje się bardziej zyskownie. Im dłużej przewidujemy jednak rezydować w naszym domu, tym bardziej szala przechyla się na stronę zakupu. Im niższy debet, tym bardziej opłacalnie przedstawia się posiadanie własnego mieszkanka w zestawieniu z wynajmem.
Znakomicie prezentuje się rzecz jasna zakup za gotówkę, bowiem wówczas nie musimy w ogóle opłacać rat kredytowych i przepływy roczne z tytułu posiadania nieruchomości są na pewno dodatnie w porównaniu z najmem.

Tags: prezent, moc, kredyt, element