Kompresory śrubowe funkcjonują w bardzo prosty sposób


Instalacje pneumatyczne posiadają wykorzystanie w każdym budynku. Sporo ludzi słysząc o instalacjach pneumatycznych może się zastanawiać do czego są one wykorzystywane, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że posiadają je w swoim domu.


Są to rury, którymi może zostać wysyłane sprężone powietrze, ciepła lub zimna woda, a nawet ogrzewanie centralne, czy klimatyzacja. Właściwie nie powinniśmy się dziwić, że instalacje pneumatyczne mają tak sporo zastosowań, rury które są przy nich stosowane mają przeróżne średnice więc wspaniale można je dopasować do swoich oczekiwań, a zawory, przez które są one złączone wydają się tak solidne, że są w stanie przetrzymać sporo większe ciśnienie niż to, które wykorzystuje się w zwyczajnych warunkach.

Sprężarki śrubowe pochłaniają dużą ilość wibracji
sprężarka śrubowa
Source: http://pneuma.pl

Tak jak z instalacji pneumatycznych korzystamy w normalnym życiu, przeważnie nie zdając sobie z tego sprawy, identycznie często wykorzystywane są przez nas kompresory śrubowe. Chociaż praktycznie pozbawione są one drgań, to jednak wyposażone są w odpowiednie amortyzatory, które nieprzewidziane wstrząsy mają wchłonąć. Przez to właśnie takie sprężarki powietrza niesamowicie często są stosowane w przewodach hamulcowych i w różnych maszynach, do których trzeba dostarczyć sprężonego powietrza. W tego typu sprężarkach sprężanie gazu spowodowane jest pomniejszaniem się powierzchni pomiędzy dwiema działającymi śrubami, co spowoduje, że wszystko odbywa się w sposób bezpieczny oraz przewidywalny.


Trzeba wiedzieć jak coś funkcjonuje

Im więcej powiemy o funkcjonowaniu danych sprzętów, tym prościej jest nam na nich działać i uzyskać ich jak największą efektywność. Dlatego właśnie trzeba się dowiedzieć, czy urządzenia, z których zwykle korzystamy nie są wyposażone w sprężarki powietrza, a kiedy tak, to należy się również wywiedzieć w jaki sposób one działają, jakie są ich wady, tak by nic nas nie zdziwiło oraz żebyśmy zawsze zaznaczyli jak powinniśmy reagować.

Tags: rury, Urządzenia, maszyny, sprzęty