Jakimi sposobami można obecnie sfinansować zakup nieruchomości, zalety używanych i nowych mieszkań.


Kupno swojego mieszkania to bardzo duże wyzwanie dla większości rodzin. Szczególnie ze względów finansowych, bo w naszym kraju proporcje dochodów do cen za mieszkania zostają daleko za zachodem Europy. Tak naprawdę niewiele rodzin może sobie pozwolić na taki nabytek za oszczędności, przeważnie konieczne będzie zaciągnięcie mniejszego lub większego kredytu.
Jeśli brać pod uwagę sprzedaż mieszkań Rzeszów ma ciekawą propozycję, zobacz!

nowe mieszkania na sprzedaż
Author: Matt Buck
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna możliwości w tym względzie były dużo większe, dzisiaj polityka przyznawania pożyczek jest dużo bardziej ostra. Z powodu najróżniejszych perturbacji na finansowych rynkach w zasadzie w całości zostały wyeliminowane z rynku produkty walutowe, a złotówkowe znacznie ciężej jest otrzymać, niż jeszcze parę lat temu. W teorii ma to chronić osoby biorące takie zobowiązania przed kłopotami ze spłacanie, jednak w rzeczywistości odcięło to znaczną grupę klientów od szans na zakup mieszkania w takiej formie. W szczególności dużym wyzwaniem w chwili obecnej jest konieczność posiadania jakiegoś wkładu własnego, w przypadku większych mieszkań (poznaj promocję na archicom mieszkania rymarska) może to być kwota nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli ktoś będzie już miał możliwości na finansowanie zakupu swojego mieszkania, to pozostaje mu znalezienie jakiegoś lokalu. Tu do dyspozycji są dwie możliwości, to znaczy mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego. Całkiem nowe mieszkania na sprzedaż oferowane są przez wielu deweloperów, i są rozsiane po kilku różnych dzielnicach.

puste mieszkanie na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W niejednym przypadku takie mieszkania są położone na osiedlach zupełnie nowych, dopiero do powstających, więc przy decyzji należy wziąć pod uwagę to, że infrastruktura będzie się tak rozwijać jeszcze przez dłuższy okres czasu. Może brakować na przykład przychodni, szkół czy przedszkoli, i trzeba będzie niekiedy dość daleko jeździć. Jeśli chodzi o mieszkania używane problemu takiego raczej nie będzie. Jeśli będą one położone na starszych osiedlach, to na nich z reguły wszystko, co konieczne już dawno wybudowano. W razie czego można lepiej sprawdzić okolicę, żeby po zakupie upragnionego mieszkania nie narzekać, że czegoś w okolicy nie ma.Tags: nieruchomości, zakup, infrastruktura, klienci, rynk pierwotny