Jakimi rzeczami kierować się przy kupnie lokum od dewelopera?


Sfinalizowanie zakupu mieszkania to najważniejsza część pracy dewelopera. Obojętnie czy jest to zakup działki czy budynku wielokondygnacyjnego – wykończenie mieszkania zwykle ustalane jest w umowie z deweloperem. Jak szukać właściwych i uczciwych „pośredników”? Na co zwracać uwagę?


Deweloper jest specjalistą od „przeprowadzania” mieszkań i całych osiedli mieszkaniowych od fazy projektu po okres wykończenia i wynajmowania. Efekty działań firm projektujących są poprzedzone budowami za nawet grube miliony złotych. Dlatego branża ta wymaga od deweloperów nie tylko wiedzy specjalistycznej, logistycznej i dogrywania szczegółów na ostatni guzik.
puste mieszkanie
Source: flickr.com
Wytrwałość, odporność na skargi nerwowych inwestorów są ważne – deweloper (o ofercie Wrocławskiego dewelopera) nie kończy własnej pracy na przekazaniu i sprzedaży domku.

Za wykupem mieszkania od dewelopera idą dalej oceny, które wszyscy deweloperzy chcieliby mieć pozytywne. Od komentarzy nie da się uciec, jednak im więcej pochwał, tym uznanie firmy rośnie. Kupujący mieszkania patrzą przy wyborze na wcześniejsze projekty firm deweloperskich. Jest jasne, że większym powodzeniem cieszyć się będą te z atrakcyjnym portfolio, stawiające regularnie budynki i całe osiedla, niż firmy, dla których każde zlecenie jest istotne. Czytaj więcej: wrocławski deweloper.

Za nastawieniem inwestora idą w parze środki jakie chciałby przeznaczyć on na mieszkania deweloperskie. Wrocław, Górny Śląsk – to kluczowe ośrodki południowej Polski, z równie pokaźną liczbą firm oferujących usługi deweloperskie. Przebicie się na „swoim” rynku nieruchomości to kwestia wielu, wręcz kilkunastu lat pracy. Polecamy .

gotowe mieszkanie na sprzedaż
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Firmy deweloperskie przyjmują odmienne strategie wykonywania projektów. Część z nich dąży do zainteresowania tańszymi mieszkaniami, zaś pozostali, ekskluzywni gracze rynkowi dążą do zapewnienia luksusu i kompleksowego zagospodarowania dla zamożnych. Jeśli klienci będą skłonni wyłożyć większe fundusze za cenę spokoju i wygody, wybiorą deweloperów o uznanej marce i polecaną inwestycję. Finałem pozostaje wyegzekwowanie umowy – porozumienia między kupującym a deweloperem. Lepiej dla obu stron, kiedy jest ona czytelna i konkretna. Jej poszczególne punkty w pozytywnym tonie powinny zapobiegać ewentualnym skargom w przyszłości – „powinny”, gdyż w rezultacie inwestycja nie zawsze się zwraca, a ostatnie słowa należą do klienta.

Tags: deweloper, firmy deweloperskie, mieszkania deweloperskie