Jakim sposobem skusić nowego klienta Poznaj kilka rad marketingowych


Bankowość jest jedną z w największym stopniu konkurencyjnych branż w gospodarce. Banków jest co niemiara zaś potencjalnych klientów mniej więcej stała ilość. W największym stopniu cenionymi klientami banków są ludzie w produkcyjnym wieku, albowiem mają stałe dochody i - choć pewna część z klientów - zainteresowana być może oszczędzaniem, czyli w wyższym stopniu zaawansowanymi produktami bankowymi niż rachunek ROR.


Odkładający są dla banków wyjątkowo atrakcyjni jako że to dzięki nim możliwe jest udzielanie kredytów. Bank jako instytucja powinien zachowywać równowagę pomiędzy wielkością lokat a rozmiarem tzw. akcji kredytowej. Inaczej powiedziawszy każdy kredyt powinien mieć własny odpowiednik w lokacie oznaczonej na podobny okres co kredyt. Bank zarabia na różnicy w oprocentowaniu tych dwu produktów, toteż nie ulega wątpliwości iż banki będą zabiegać o chętnych na założenie lokaty.

oszczędzanie
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Aby przyciągnąć klientów mnóstwo banków oferuje nadzwyczaj interesujące nowe produkty finansowe. Przykładem może być tutaj tzw. lokata bezkarna, jej nazwa bierze się stąd iż zerwanie lokaty zatem wypłata środków na niej uzbieranych nie powoduje utraty już naliczonych procentów jak ma to miejsce w razie klasycznej odmiany owego produktu. Lokata bezkarna jest produktem dedykowanym dla nowych klientów. Możemy ją założyć w momencie otwierania rachunku osobistego ale nie później niż 12 miesięcy od otwarcia rachunku - . W przypadku kiedy klient nie spełni tego wymogu lokata bezkarna nie może zostać otwarta. W zamian za to proponowany jest typowy produkt banku. Lokata bezkarna (lokata bezkarna) jest produktem niezwykle atrakcyjnie oprocentowanym w porównaniu z analogicznymi produktami konkurencji. Warto również wiedzieć, iż lokata bezkarna jest skierowana do klienta indywidualnego. To specyficzny typ klientów instytucji bankowych. Pojedynczy klient (sprawdź propozycję) na ogół nie rozporządza dużymi kwotami, ale nie znaczy to że nie jest interesujący dla banku. Niewielkie kwoty wynagradza rozmiar tego segmentu rynku usług bankowych.


Oczywiście lokata to jeden z prostszych produktów bankowych służących oszczędzaniu. Klienci, jakich interesują większe intraty i gotowi są na większe ryzyko mogą skorzystać z innych odmian oszczędzania, w szczególności długoterminowego (na przykład funduszy inwestycyjnych, obligacji lub dla bardzo zaawansowanych klientów przeróżnego rodzaju produkty oparte na inwestowaniu funduszy na giełdzie).

Tags: bank, Obligacje, ROR-u