Jakim sposobem pertraktować z deweloperem przy zakupie mieszkania?


Kupno nowego mieszkania od dewelopera z pewnością wiąże się z znacznymi nakładami finansowymi. Naturalnie możemy odnaleźć zarówno tańsze, jak także droższe mieszkania, jednakże nie ulega wątpliwości, że na zakupienie własnego M4 powinniśmy posiadać dużo pieniędzy. Niemniej jednak przy zakupieniu zdołamy spróbować negocjować cenę. Poniektórzy deweloperzy są niezwyklej elastyczni, inni mniej, niemniej zawsze należałoby spróbować negocjacji.


mieszkanie od dewelopera
Source: pixabay.com
W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób można efektywnie prowadzić negocjacje z deweloperem.Przede wszystkim winniśmy uświadomić sobie, iż mamy pełne prawo do negocjacji ceny. Nie jest to nic zaskakującego w tym i prawdopodobnie każdy deweloper spodziewa się, iż nabywca będzie pragnął zbić z ceny. Mało tego wszelka obniżka ceny to zarazem mniejszy kredyt do spłacenia, natomiast jak wiadomo przy kredycie liczą się też odsetki. Wolno więc powiedzieć, że zbijając 20 tysięcy złotych z ceny wyjściowej, zdołamy zachować podwójnie więcej przy uwzględnieniu kosztów kredytu. (mdm wrocław) Powinno się pieczołowicie rozeznać sytuację oraz oszacować, jak szeroka jest rywalizacja, czy deweloper przekazał już większość mieszkań, czy w cenie mieszkania są także komórki lokatorskie, piwnice i tak dalej. Im więcej wiedzy zbierzemy o danym mieszkaniu, tym swobodniej będzie nam pertraktować cenę. Bez wątpliwości będziemy posiadać większe szanse na obniżkę, jeżeli okaże się, że deweloper (kliknij i sprawdź koniecznie) ma jeszcze niemało niesprzedanych mieszkań, natomiast nie jedno lub dwa.


nowe mieszkania w budowie
Author: SLAC National Accelerator Laboratory
Source: http://www.flickr.com
Słuszne rozeznanie i słuszne przygotowanie to jedna z ważkich podstaw sukcesu. Nie wskazane jest pokazywać też zbytniego entuzjazmu. Jeśli deweloper będzie widział, że jesteśmy zachwyceni mieszkaniem, pomyśli, iż nabędziemy je bez względu na wszystko.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to oceń (www.sklep.effector.com.pl/13-effect-impresja-profile-do-glazury-i-terakoty) inne równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej absorbujące dane.

O wiele lepiej dać do zrozumienia, że na oku posiadamy jeszcze parę innych mieszkań, przypuszczalnie lepszych, być może tańszych. To sprawi, iż deweloper będzie czuć się mniej pewnie oraz będzie bardziej usposobiony aby zmniejszyć cenę za nieruchomość. Pożądane byłoby pamiętać o tych sprawach i odpowiednio przygotować się do negocjacji nieruchomości. Dzięki temu być może uda nam się oszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Tags: mieszkanie, nieruchomości, finanse, koszty