Jakiego rodzaju są zadania osoby zatrudnionej jako kasjer walutowy?


Pośród zawodów, które mają duży związek z pieniędzmi jest też tego typu, który dotyczy obsługiwania m.in. zagranicznych środków finansowych. Osoba pracująca na takim etacie powinna wykonywać tego typu czynności jak sprzedaż czy kupno pieniędzy.
Do obowiązków tego typu osoby należy również bieżąca obsługa rachunków walutowych, prowadzenie dokumentacji realizowanych działań oraz przechowywanie środków pieniężnych. Na osobie działającej na etacie kasjer walutowy ciąży bardzo wielka odpowiedzialność za wszystkie działania powiązane z obsługą operacji pieniężnych. Taki kasjer powinien być specjalistą do spraw rozpoznawania autentyczności walut podczas wykonywania poszczególnych operacji. Jeżeli interesuje Cię tego typu praca, konieczna jest bardzo dobra umiejętność obsługiwania komputera, a także na poziomie komunikatywnym znajomość angielskiego. Naturalnie bardzo mile odbierane jest to, aby kandydat do pracy na takim etacie miał już podobne doświadczenie zawodowe. Powinien również posiadać minimum średnie wykształcenie, najlepiej powiązane z ekonomią. Kandydat powinien się także legITymować niekaralnością.


baner06.2014]


kasjer walutowy
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com


Wymagane jest również skończenie szkoleń dotyczących umiejętności odróżniania autentyczności pieniędzy polskich i zagranicznych. Dobry kasjer walutowy musi efektywnie funkcjonować w grupie, wyróżniać się odpowiedzialnością i dyspozycyjnością. Istotna jest też komunikatywność, duża kultura osobista i umiejętność koncentracji i szybkiego liczenia. Za wykonywaną przez siebie pracę, taki kasjer może liczyć wstępnie na około 2000 PLN na miesiąc.
W takiej wysokości pensję mogłaby otrzymywać osoba zatrudniona na umowę, na pełnym etacie oraz mająca wyższe wykształcenie. To jest zaLEDwie pensja (zobacz netto brutto umowa zlecenie) średnia, a mogłaby być też wyższa. Zależy od stażu i doświadczenia.

Tags: LED, efekty, ekspert, pieniędzy, IT