Jakiego rodzaju są najbezpieczniejsze sposoby na archiwizację informacji?


Każdy musi utrzymywać porządek na swym laptopie. Jeśli problem z odnalezieniem danych tyczy się dużej firmy, to powinna ona zatrudnić fachowca, który będzie archiwizować wszystkie dane.


W każdej znacznej firmie powinna być prowadzona porządna archiwizacja danych na osobnym nośniku tego typu jak dodatkowy dysk twardy albo pendrive. Należałoby osobno archiwizować fotografie, filmy lub dane kadrowe. Dane warto podzielić na tematy oraz pod względem ich kompresji. Wykonując kopię, niezłym rozwiązaniem jest ich spakowanie czyli kompresja. Spowoduje to, że pliki staną się mniejsze i zajmą mniej miejsca na nośniku, na jakim będą archiwizowane. Kompresując pliki, użytkownik może oszczędzić nawet 60% miejsca, a w niektórych wypadkach nawet 90%. Mnóstwo użytkowników nie pakuje informacji, gdyż boją się, że utracą one na jakości.

Jeżeli możesz uzyskać pozostałe dane na opisywany wątek, to wykorzystaj to i wejdź na umieszczony poniżej link i przeczytaj przykłady (http://komornikolesno.pl/wlasciwosc/).

Nie ma się jednak czego bać, gdyż pojęcie "kompresji stratnej" zwyczajnie nie funkcjonuje. Wówczas informacje zostałyby uszkodzone oraz nie można by było ich odtworzyć.
CV
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com


Obecnie powracają do łask płyty DVD, na jakich można zapisywać archiwizowane informacje. Płyta jest o tyle niezłym rozwiązaniem, że jest ona niewrażliwa na wstrząsy i impulsy elektryczne. Zgromadzone na nich informacje nie potrzebują przepisywania po pewnym okresie. Naturalnie płytę można by złamać czy też porysować. Jeśli jednak szanujemy swój sprzęt i chronimy go przed młodszymi dzieciakami, to uszkodzenie płyty przestaje mieć jakieś znaczenie. Atutem takiego archiwizowania danych może zostać również to, że informacje zapisane na płycie nie będą zarażone żadnym wirusem.


Archiwizacja informacji na płytach może zająć wiele godzin i informacje z płyty powinny być zapisane jeszcze na odmiennym nośniku. Można by także nagrać kilka płyt, jakie zawierają takie same informacje. Jeżeli informacje mieszczą się na pendrive, także możesz zapisać je kilka razy.

Tags: komputer, informacje, gra, firmy, firm