Jak zaprojektować oraz stworzyć bezpieczne a także funkcjonalne wejście na dach? Najczęściej stosowane rodzaje wejść umożliwiających dostanie się na dach.


Jeżeli mamy własny dom na pewno nie jeden raz odwiedzał nas kominiarz. Przegląd kominiarski przeprowadzany jest co jakiś czas, ważne jest wiec wykonanie odpowiedniego oraz bezpiecznego wejścia na dach.

budowa
W zależności od tego jakiego rodzaju posiadamy dach - sprawdź przykłady - takie może być wejście na niego. Zastanawiając się nad tym w jaki sposób je zaprojektować powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na to, aby wszystkie jego części umożliwiały szybkie a także bezpieczne wejście do góry. Ich wygląd jest sprawą drugorzędną, najważniejsze jest bezpieczeństwo jak również funkcjonalność. Zanim więc zaczniemy murowanie ścian naszego domu, upewnijmy się, iż w projekcie uwzględniono też odpowiednie wejście na dach - link. Zarówno kominiarz jak też osoby, które na przykład pragną naprawić antenę muszą w jakiś sposób dostać się na stosunkowo dużą wysokość. Istnieje wiele rozwiązań, a w zależności od rodzaju naszego dachu można odnaleźć najlepsze z nich.news parkiet jesionowy producent parkiet jesionowy producentJeśli decydujemy się drabinkę, pamiętajmy o tym, aby była ona na wysokości, która uniemożliwia dostanie się na nią dzieciom. Jest to niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa.Najpopularniejszym rozwiązaniem są włazy dachowe. Umieszczane są zwykle na klatkach schodowych, niekiedy możemy je również napotkać w blokach, na najwyższych piętrach. Wewnątrz domu natomiast dobrze jest wykonać właz z materiału, który współgra z resztą klatki schodowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą ławy kominiarskie na dachu. Umożliwią one swobodny a także bezpieczny dostęp do komina. W zależności od tego jak wielkie jest nachylenie naszego dachu tak odległe będą od siebie stopnie. Ława kominiarska może być wykorzystywana na prawie każdym pokryciu dachowym - ława kominiarska. Z tego powodu właśnie ławy są niezwykle funkcjonalnym elementem, który może ułatwić dostanie się na dach a także bezpieczne poruszanie się po jego powierzchni, w każdych warunkach.

Przykładowe pokrycie dachu
Source: www.flickr.com
Z pozoru mało istotny element, taki jak wejście na dach, wymaga dobrego zaprojektowania. Najbardziej istotne jest to, żeby zapewnić bezpieczeństwo podczas poruszania się po dachu tudzież zadbać o to, aby wszelkiego rodzaju drabiny lub schody, które prowadzą na dach były w odpowiedni sposób zabezpieczone przed dziećmi.

Tags: schody, dach, bezpieczeństwo