Jak wybrać dewelopera i parafować dobrą umowę


Przy wyborze mieszkania bez wątpienia najistotniejszymi wyznacznikami są umiejscowienie i koszt, a również szeroko pojęty wygląd konkretnej inwestycji jak też jej funkcjonalność (bliskość środków komunikacji, łatwy dojazd do miejsca zatrudnienia, połączenie z sercem miasta jak też drogami wylotowymi, infrastruktura handlowo-usługowa w pobliżu). Bardzo ważne jest jednak, ażeby w tej pełni szczęścia spowodowanej wyszukaniem miejsca idealnego, zachować trochę rozsądku i przygotować się do najważniejszej części, czyli umowy deweloperskiej.
mieszkanie
Author: Wawel Service
Source: Wawel Service
Pierwszym działaniem powinno być skrupulatne sprawdzenie rzetelności dewelopera. Kiedy chcemy nabyć mieszkania Praga Północ, przed sygnowaniem jakichkolwiek dokumentów najlepiej sprawdzić następujące dokumenty: zupełny odpis z KRS albo wypis z ewidencji działalności gospodarczej, poświadczenia z ZUS-u o nie zaleganiu z podatkami, akt notarialny majątku ustala, czy deweloper jest jedynym posiadaczem gruntu, na jakim ma powstać inwestycja, prawomocne zezwolenie na inwestycję, mapka zagospodarowania przestrzennego opisze nam przyszłość obszaru naokoło naszego domu. Dobrze jest także obejrzeć inne, już istniejące budowle przeprowadzone przez tego dewelopera, pomówić z lokatorami o tym, jak naprawdę mieszka się w tych punktach, współpracuje z inwestorem. Dobrym źródłem wiedzy są też fora internetowe.Pamiętajmy o tym, że inwestujemy nasze pieniądze, częstokroć kwoty niemal astronomiczne. W związku z tym warto domagać się od dewelopera, jakiemu chcemy je dać,
mieszkanie
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
wszystkich dokumentów i pozwoleń, ażeby zdobyć absolutną pewność naszej decyzji. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, gubimy się w fachowym języku niektórych dokumentów, winniśmy skorzystać z pomocy kompetentnego notariusza specjalizującego się w nieruchomościach. Najlepiej także skonsultować projekt umowy.link do serwisu pręty stalowe aner pręty stalowe anerKoszty porady prawnej w tym zakresie są minimalne w stosunku do ceny mieszkanka, a zagwarantuje nam to spokój ducha.
Najistotniejsze punkty, które bezwzględnie muszą znaleźć się w umowie deweloperskiej : szczegółowo opisane strony umowy, dane dewelopera i nabywcy. Ściśle określony przedmiot umowy, określona cena nieruchomości razem z gruntem, sposoby płatności, paragraf o etapach i terminach robót budowlanych. Jeśli deweloper korzysta z kredytu hipotecznego finansującego inwestycję, w umowie musi znaleźć się zapis o tym, iż hipoteka będzie przez niego spłacona przed przekazaniem mieszkania – nie nabywaj mieszkania bez wspomnianego zapisu w umowie.

Teraz już możesz siąść przed laptopem i wpisać w przeglądarkę zwrot: mieszkania Warszawa Praga Północ lub lokale usługowe Warszawa (więcej na stronie).

Tags: mieszkanie, deweloper, inwestor