Jak się prezentuje aktualnie rynek mieszkaniowy w stolicy, jaki sposób moda będzie wpływać na ceny nieruchomości.


Warszawa jest największym miastem w Polsce, zrozumiałe więc jest, że posiada największą ilość mieszkań. Porównując to z pozostałymi dużymi miejscowościami, przykładowo takimi jak Wrocław, Poznań czy Kraków, Warszawa charakteryzuje się również wysokim poziomem cen, różnice pomiędzy wcześniej wymienionymi miejscowościami sięgać mogą kilkadziesiąt procent. Bierze się to z kilku rzeczy. Przede wszystkim stołeczne inwestycje są po prostu dużo droższe, niż w pozostałej części kraju.

warszawa
Author: Artur Malinowski
Source: http://www.flickr.com
Znacznie więcej trzeba zapłacić za ziemię, droższa jest także robocizna, i to wszystko wpływa na to, że ceny mają wysoki poziom. Kolejnym czynnikiem który kształtuje ceny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne. Jeżeli firmy budowlane mają świadomość, że i tak wszystko zostanie sprzedane, to nie mają ochoty na obniżanie cen, a za cenami na rynku pierwotnym idą ceny mieszkań z drugiej ręki. W związku z tym warszawskie nieruchomości są najdroższe w kraju, w samym centrum osiągając naprawdę niebotyczne ceny, a i na peryferiach kosztując znacznie więcej, niż podobne mieszkania w pozostałych miejscowościach. Tradycyjnie od wielu lat mieszkaniami z największymi cenami charakteryzuje się Śródmieście. Tu poniżej 10 tysięcy za metr ciężko czegoś szukać, a są też mieszkania z dwukrotnie wyższymi cenami. Na kolejnych miejscach jest dużo zmian, w zależności od mody na któreś osiedle. Do niedawna jeszcze popularnością się cieszą Mokotów, ale w ostatnim czasie dużo większą popularnością, a co za tym idzie większym poziomem cen, cechuje się Ursynów.

nowe mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Dalej różnice cenowe zaczynają się zacierać, zainteresowanie różnymi osiedlami jest cykliczne.

Ten artykuł jest niezwykle ciekawy, ale bez wahania przeczytaj także ten opublikowany w innym serwisie post - on również jest warty uwagi.

Jeśli przez dwa czy trzy lata klienci kupują bardzo chętnie mieszkania Warszawa Bielany, to nie będzie żadnej gwarancji, że za jakiś czas moda się nie zmieni i popularna się nie stanie kolejna dzielnica. Mody takie mają niestety przełożenie na ceny transakcji, bo jeżeli popularne zaczynają być mieszkania (zobacz ofertę: mieszkanie do remontu koszalin) na Pradze, to od razu cena za metr idzie do góry. Planując zakup lokalu mieszkalnego w Warszawie pamiętać należy o tym i nie sugerować się modą, lecz tym, co rzeczywiście będzie komuś potrzebne.

Tags: stolica, lokale, miasto, dzielnica, cena