Jak się prezentuje aktualnie rynek mieszkaniowy w stolicy, jaki sposób moda będzie wpływać na ceny nieruchomości.


Warszawa jest największym miastem w Polsce, zrozumiałe więc jest, że posiada największą ilość mieszkań. Porównując to z pozostałymi dużymi miejscowościami, przykładowo takimi jak Wrocław, Poznań czy Kraków, Warszawa charakteryzuje się również wysokim poziomem cen, różnice pomiędzy wcześniej wymienionymi miejscowościami sięgać mogą kilkadziesiąt procent. Bierze się to z kilku rzeczy. Przede wszystkim stołeczne inwestycje są po prostu dużo droższe, niż w pozostałej części kraju.
warszawa
Author: Artur Malinowski
Source: http://www.flickr.com
Znacznie więcej trzeba zapłacić za ziemię, droższa jest także robocizna, i to wszystko wpływa na to, że ceny mają wysoki poziom. Kolejnym czynnikiem który kształtuje ceny jest bardzo duży popyt na lokale mieszkalne.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na podnoszony wątek, spójrz na informacje (http://multibed.pl/), one niewątpliwie też przyciągną Twój wzrok.

Jeżeli firmy budowlane mają świadomość, że i tak wszystko zostanie sprzedane, to nie mają ochoty na obniżanie cen, a za cenami na rynku pierwotnym idą ceny mieszkań z drugiej ręki. W związku z tym warszawskie nieruchomości są najdroższe w kraju, w samym centrum osiągając naprawdę niebotyczne ceny, a i na peryferiach kosztując znacznie więcej, niż podobne mieszkania w pozostałych miejscowościach. Tradycyjnie od wielu lat mieszkaniami z największymi cenami charakteryzuje się Śródmieście. Tu poniżej 10 tysięcy za metr ciężko czegoś szukać, a są też mieszkania z dwukrotnie wyższymi cenami. Na kolejnych miejscach jest dużo zmian, w zależności od mody na któreś osiedle. Do niedawna jeszcze popularnością się cieszą Mokotów, ale w ostatnim czasie dużo większą popularnością, a co za tym idzie większym poziomem cen, cechuje się Ursynów.nowe mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Dalej różnice cenowe zaczynają się zacierać, zainteresowanie różnymi osiedlami jest cykliczne. Jeśli przez dwa czy trzy lata klienci kupują bardzo chętnie mieszkania Warszawa Bielany, to nie będzie żadnej gwarancji, że za jakiś czas moda się nie zmieni i popularna się nie stanie kolejna dzielnica. Mody takie mają niestety przełożenie na ceny transakcji, bo jeżeli popularne zaczynają być mieszkania (zobacz ofertę: mieszkanie do remontu koszalin) na Pradze, to od razu cena za metr idzie do góry. Planując zakup lokalu mieszkalnego w Warszawie pamiętać należy o tym i nie sugerować się modą, lecz tym, co rzeczywiście będzie komuś potrzebne.

Tags: stolica, lokale, miasto, dzielnica, cena