Jak samemu dokonać wyceny nieruchomości? Na co należy zwrócić uwagę?


Dostajemy dom w spadku po dziadkach w Warszawie, niby czysto hipotetyczna sytuacja, natomiast dużo osób doświadcza takiej właśnie sytuacji. Na początku jest radość. Cieszymy się z takiego stanu rzeczy, natomiast często po jakimś czasie chcemy sprzedać taki dom. Wtedy właśnie zaczynamy się zastanawiać ile właściwie może być warte to mieszkanie. W jaki sposób dokonać wyceny takiego lokum? Rzecz jasna możemy pójść do specjalistą z prośbą o wycenę, jednak to na pewno nie będzie darmowa usługa. Dlaczego nie spróbować osobiście oszacować ceny domu.

budynek mieszkalny
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Istnieje kilka dobrych jak również sprawdzonych zasad, jakie bez wątpienia pomogą nam znaleźć odpowiedź na nasze pytania. Szczególnie kiedy nie mamy noża na gardle i nie śpieszymy ze sprzedażą możemy spokojnie spróbować dokonać wyceny samemu. Trzeba wiedzieć o jednej rzeczy. (obszerne opracowanie) Wartość nieruchomości to jedna rzecz, natomiast kwota za którą możemy ją sprzedać to inna rzecz. Musimy zwrócić uwagę na różne czynniki.

Czy masz ochotę może poddać tę kwestię późniejszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj tekst (https://www.wkg.pl/o-nas/), który omawia podobne tematy.

Między innymi na to jak przedstawia się sytuacja na rynku. Dowiedzieć się należy jak wygląda podaż na mieszkania. Trendy mają to do siebie, że zmieniają się.Podaż raz wzrasta, raz maleje, czasem też przejawia niezmienną tendencję. Ważne jest aby obserwować tego typu przemiany. Wtedy można dajmy na to przewidzieć, iż jeśli obecnie ceny nieruchomości są bardzo niskie, a nam nie spieszy się ze sprzedażą to na pewno opłaci się odczekać jakiś czas na zmianę trendów na rynku. Może być tak, że bardzo dobrze na tym wyjdziemy. Wycena mieszkań na sprzedaż to dość duża ilość czasu spędzonego na poszukiwaniach w internecie, jaki na pewno zwróci się nam. (Rzeczoznawca majątkowy Wrocław) Należy sprawdzić jak wyglądają ceny mieszkań sprzedanych w najbliższej okolicy. Powinny to być takie domy, jakie są bardzo podobne do naszej nieruchomości. W sporym mieście jak Warszawa, raczej nie będzie z tym większego problemu.

Bez wątpienia odnajdziemy dużo ogłoszeń. Musimy spojrzeć obiektywnie na tą sprawę, gdyż często przejawiamy tendencję do faworyzowania swoich rzeczy. Wydaje nam się, iż są w jakiś sposób lepsze, ładniej wyglądają itd. Tutaj jednak musimy wykazać się obiektywną oceną stanu domu, cierpliwością oraz dokładnością. To tylko niektóre rady natomiast dobrze jest od tego zacząć próbę wyceny i sprawdzić czy będzie jakiś odzew. Jeśli nie, trzeba zastanowić się nad obniżeniem ceny.

Tags: dom, mieszkanie, nieruchomości, obiekty