Jak odebrać wymarzone mieszkanie od dewelopera i nie dać się oszukać?


Oczywiście, nie każdy z nas musi być ekspertem w zakresie budowlanki. Zanim odbierzemy nasz lokal do użytku, możemy poprosić o wsparcie kogoś, kto zajmuje się tą branżą zawodowo.


przygotowanie mieszkania od dewelopera
Author: Pete Brown
Source: http://www.flickr.com
Odbiór mieszkania od dewelopera jest koniecznym warunkiem umowy z wykonawcą. W porozumieniu deweloperskim znajdują się zapisy dotyczące ostatecznego deadlinu, w którym nastąpi odbiór mieszkania oraz sposób, w jaki sprzedawca powiadomi kupującego, że lokal jest już przygotowany do oddania. Nim jednakże parafujemy akt notarialny, musimy umówić się na odbiór techniczny mieszkania od dewelopera.

Organizacja odbioru technicznego mieszkania od dewelopera
W tym czasie sprawdzamy, jaki jest poziom ukończenia lokalu. Jeśli jest niezgodny z postulatami uprzednio podpisanej umowy, mamy prawo odmówić odbioru mieszkania. Gdybyśmy pomimo to parafowali protokół, potencjalne remonty musielibyśmy wykonać we własnym zakresie.

Jeżeli omawiana kwestia Cię interesuje, to masz możliwość uzyskać pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany wpis (https://log-trans.pl/dzwigi).

Odbiór mieszkania od dewelopera powinien odbyć się w towarzystwie eksperta z branży budowlanki.

Możemy zwrócić się o wsparcie znaną nam osobę albo wynająć profesjonalną firmę. Jej pracownik będzie nam asystował w czasie spotkania z deweloperem. Deweloper nie ma prawa odmówić tego przywileju. Odbiór mieszkania polega na dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń oraz zweryfikowaniu ich zgodności z umową. Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera to okazja na wykrycie każdego typu usterek albo braków technicznych. ( Sprawdź stronę )

Obowiązkiem sprzedającego będzie bezpłatne ich usunięcie, przed podpisaniem aktu notarialnego z kupującym. Jeśli odbiór mieszkania nie wykaże żadnych usterek, zostaje podpisany protokół odbioru.

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z tą problematyką, to kliknij ten link i zobacz - na pewno Cię to zainteresuje!

W razie znacznych błędów, nabywca przedstawia jednak deweloperowi ich szczegółowy spis.


mieszkania od dewelopera
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Odbiory techniczne mieszkań Warszawa
Dopiero po ich usunięciu dojdzie do realizacji porozumienia, czyli podpisania aktu notarialnego. Oznacza to, że kupujący przejmuje od sprzedającego lokum bez żadnych zastrzeżeń. Należy jednak nie zapominać, że nawet wówczas mamy prawo dochodzić się naprawy wad znalezionych już po przyjęciu lokalu.

Tags: mieszkanie, usterki, lokum, lokal, umowy, porozumienia