Jak najlepiej kupić nowe mieszkanie dla siebie, wady i zalety nowych i używanych lokali.


Zakup nowego mieszkania to dla wielu rodzin największe marzenie, lecz równocześnie bardzo duże wyzwanie. Przede wszystkim jest to bardzo duże wyzwanie finansowe, bo niestety w Polsce stosunek wypłat do cen mieszkań jest tragiczny, niewiele osób tak naprawdę będzie miało możliwości, aby oszczędzić pieniądze i zakupić mieszkanie za oszczędności.
wnętrza
Source: flickr.com
Większość ludzi musi chociaż trochę wspomóc się kredytem, lecz dzisiaj i tak minimum pięćdziesiąt tysięcy złotych będzie dodatkowo potrzebne. Trzeba mieć trochę wkładu własnego, zapłacić wszystkie opłaty przy transakcji, a także zostawić coś na ewentualny remont (patrz też: remonty dachów) i wykończenie nowego lokum.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.maragency.pl/kategoria/aeratory/32), która również Cię zainteresuje. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o zajmującej Cię tutaj problematyce.

Jednak jeżeli pierwsza i najważniejsza przeszkoda będzie pokonana, to trzeba będzie rozpocząć poszukiwania wymarzonego lokum. Tu po pierwsze będzie trzeba podjąć decyzję, czy mieszkanie będzie nowe, od dewelopera, czy jednak używane. Obie te opcje mają swoje zalety i wady i zanim podejmie się końcową decyzję należy wszystko bardzo dokładnie przemyśleć i rozważyć argumenty za i przeciw.Świeżo wybudowane mieszkania mają tę zaletę, że można je od początku umeblować tak jak się będzie chciało, bez zwracania uwagi na to, co zrobił pierwszy właściciel. Oprócz tego wszystko jest całkowicie nowe, w razie czego ma gwarancję i po wykończeniu będzie można bez większych remontów mieszkać przez kolejne kilkanaście lat. Lecz już na samym początku nowe mieszkanie będzie droższe niż na rynku wtórnym, a przecież trzeba doliczyć okrągłą sumę na jego wykończenie. Za to mieszkania używane są tańsze, i w zależności od stanu technicznego albo trzeba będzie w nich wykonać remont, albo będą się nadawać od razu do zamieszkania.

Dom
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest też to, że mieszkania używane są najczęściej na osiedlach, które mają rozwiniętą całą infrastrukturę, w przypadku nowych bardzo różnie będzie to wyglądało. Obecnie najlepiej się szuka mieszkań w sieci internetowej, w jakiej działa wiele ogłoszeniowych portali. Wystarczy wejść w interesującą kategorię, na przykład mieszkania na sprzedaż trzebnica, sprawdzić umieszczone tam ogłoszenia i kontaktować się z osobą sprzedającą.

Tags: mieszkania, remont, lokum