Jak kształtuje się rynek nieruchomości w mieście Wrocław? we Wrocławiu


Wrocław jest bardzo różnorodnym miastem, co doskonale widać na przykładzie tamtejszego rynku mieszkaniowego. Jest to miasto słynące z sporych ośrodków studenckich, gdzie międzynarodowe przedsiębiorstwa branży elektronicznej tworzą własne filie. Jednocześnie jest to miejsce pełne atrakcyjnej zieleni i relaksujących miejsc. Osiedla bloków sąsiadują tam z nowoczesnymi apartamentowcami i urokliwymi, starymi kamienicami. Jest to dobry rynek dla firm handlu nieruchomościami, oprócz tego jest to miasto otwarcie wspomagające różnorodne inwestycje, słynące z przyjaznego nastawienia do właścicieli dużych firm
.
nieruchomość
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Dużą część lokalnego rynek tworzą lokale do wynajęcia (lokale do wynajęcia od Archicom Holding), Wrocław jako że jest ośrodkiem studenckim oferuje szeroki wybór mieszkań studenckich i kawalerek w niedużej odległości od centrum miasta. Większa część z nich jest wybierana przez jednostki prywatne. Aktualnie trwają prace adaptacyjne starego domu studenckiego blisko Placu Grunwaldzkiego.

Jeżeli ciekawią Cię opisywane w niniejszym artykule tematy i masz ochotę poczytać większą ilość wiadomości na taki temat - wejdź tu narzędzia stolarskie warszawa.

Jest to wydarzenie pionierskie w tym segmencie rynku. Powstają tam bowiem tanie mikroapartamenty dla studentów o dobrych warunkach finansowych. W efekcie apartamenty będa miały powierzchnię kilkunastu metrów kwadratowych, cechuje je korzystne wykorzystanie tak małej przestrzeni i bardzo niska cena. Studenci są jednak zdania, że nabycie takiego mieszkania przekracza budżet statystycznego studenta. Możliwe jednak, że firma deweloperska zechce także przeznaczyć na wynajem niektóre pomieszczenia w tym obiekcie.


Wyświetl większą mapę
Jak zgodnie mówią deweloperzy, Wrocław jest również bardzo dobrym rynkiem sprzedaży mieszkań i ekskluzywnych apartamentów. Większość ksoztownych lokali rozchodzi się na pniu, czego przykładem są chociażby przedsięwzięcia blisko Mostu Uniwersyteckiego (apartamenty nieopodal przystani łodzi motorowych) czy Wyspy Słodowej.

Jeżeli chcesz poznać rozważane zagadnienie też z innej perspektywy i szukasz analogicznych danych, to więcej zobaczysz w treści (www.multibed.pl/kaucja-za-wynajem-mieszkania/).

Bardzo dobrym przykładem są także mieszkania w najwyższym obiekcie we Wrocławiu – Sky Tower, które zyskały ogromną popularność wśród najbogatszych nabywców. Na peryferiach Wrocławia budowanych jest parę osiedli uksusowych mieszkań czy szeregówek, zwykle strzeżonych, z dostępem do miejsc parkingowych i innych atrakcji jak np. placów zabaw (szerzej - ). Duże koszty nie odstraszają klientów, dla których cenna jest korzystna lokalizacja oraz wystrój pomieszczeń.

Tags: osiedle, inwestycje, deweloperzy, apartamentowiec, rynku, mikroapartamenty