Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania na terenie Wrocławia


Łącznie z wiosennymi porządkami pnie się w górę popyt na mieszkania Wrocław, tak jak reszta polskich miast, jest świadkiem okresowego spadku cen. Trend ten odwróci się w czasie letniego wypoczynku i przypuszczalnie znów powróci od września. W tym czasie do miasta przyjedzie kolejny rocznik studentów, część z nich może dostać od rodziców swoją pierwszą kawalerkę.
Najniższe ceny] na mieszkania można spotkać zwykle na Psim Polu, ze względu na odległość od środka miasta i kiepskie połączenia komunikacyjne. Problem, z którym musi sobie radzić każdy sprzedający w tym rejonie mieszkania deweloper Wrocław oferuje też tanie lokale w dzielnicy Fabryczna, znacznie lepiej skomunikowanej i z lepszą infrastrukturą. Rok w rok lokale mieszkalne w w tej okolicy są coraz bardziej popularne.
Wyświetl większą mapę
Można przewidzieć, że ceny we Wrocławiu, mimo zmian sezonowych, będą ciągle maleć. W szczególności ciągle obniżają się ceny w peerelowskich blokach, niszczejących szybko przez marny budulec i bardzo ciasnych w porównaniu chociażby ze dawnym poniemieckim budownictwem. Zaletą peerelowskich bloków jest za to często nieźle rozwinięta infrastruktura w rejonie i niezłe połączenie z centrum.


Ciekawą tendencją jest spadające zainteresowanie kawalerkami. Ich ceny zwykle są niewiele mniejsze, niż za dwupokojowe. Garsoniery i kawalerki cieszą się mimo to stałym zainteresowaniem ludzi świeżo po studiach, którzy pragną się usamodzielnić i wyrwać z ciasnych stancji i domów studenckich. popyt na osobne mieszkanie zwiększa duże zainteresowanie wynajmem. Nieraz zdarza się, że właściciele mieszkań robią specjalnie castingi na lokatorów.

Odkryj inne podobne bardzo przydatne źródło informacji na opisywany problem - kliknij tu i poznaj więcej w serwisie wiązary dachowe małopolska.

Dlatego często warto wziąć zwyczajnie kredyt i wprowadzić się do własnych czterech ścian.

Tags: mieszkania, miasta, kredyt, Wrocławiu, budownictwem, dzielnicy, kawalerkami