jak działa system sprzedaży domów.


Od początku transformacji systemowej w Polsce mamy ciągły boom mieszkaniowy. Buduje się coraz więcej mieszkań, coraz prędzej i co jest niesłychane, coraz porządniej. Potrzeby konsumentów znacząco urosły w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Teraz od generalnego wykonawcy wymaga się nie tylko solidnego konstruowania budynku, ale także dodatkowych wygód i dodatków dla potencjalnych lokatorów.


Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Author: NIOSH
Domy dla młodych polaków - czy nie są za drogie?
Jak mówią niedawne raporty, zysk dewelopera na metrze kwadratowym mieszkania (klik! idź na mój blog) dochodzi nawet do 50 %! Mieszkania i domy ciągle drożeją. W ciągu przeszłych 5 lat na rynku mieszkań pierwotnych ceny podniosły się o przeszło 15 %. Przeprowadzimy podstawowe szacowanie kosztów, biorąc pod uwagę rzeczy takie jak:
- wzrost inflacji = 5%,
- Wzrost ekip budowlanych o 8 %,
- Wzrost cen materiały budowlane oraz cen ich magazynowania o 8%.
Z tych szacunków wynika wyraźnie, że marża na metrze kwadratowym podnosi się o ponad 23%!

Fundament pod budowę domu jednorodzinnego
Author: sscornelius
Mało nie dziwi więc sytuacja, gdy w obliczu kolejnego natarcia globalnego kryzysu finansowego co niektórzy wykonawcy spuszczają ceny domów z rynku pierwotnego. W miastach takich jak Łódź czy Poznań, ilość inwestycji w nowe mieszkania (sprawdź: sawa wilanów aleii rzeczpospolitej) na sprzedaż spadła o 6 ptk % w skali dwóch lat. Taka sytuacja sprawia, że opłacalne staje się nawet sprzedanie wykończonego mieszkania z minimalnym zyskiem. Kolejnym czynnikiem, który jest powodem tej sprawy, są banki, które coraz rzadziej udzielają pożyczek tzw. Klasie średniej, a o kupnie nowe mieszkania za gotówkę lub Styropian Spadkowy ze pieniędzy własnych mogą marzyć tylko najbogatsi.

Bogaci właściciele mieszkań w natarciu.
gips
Author: Baumit
Ta sytuacja na rynku zostawia możliwości dla zamożnych przedsiębiorców. Z prognoz wynika, że w roku 2013 nastąpi znaczna obniżka cen domów, co będzie mogło powodować spore inwestycje w nieruchomości, w celu ich późniejszej odsprzedaży.
Ta forma inwestycji może być mało stabilny dla rynku, gdyż w czasie kłopotów z wypłacalnością tych przedsiębiorców, na rynek powtórnie trafi spora liczba mieszkań w bardzo niskich cenach.

Tags: mieszkania, materiały budowlane, nieruchomości, kredyty, młody

Author: Arek