Izolacja mieszkania przed złą pogodą poprzez montaż styropianu


Przechadzając się po okolicy z psem przechodzę nieopodal zrujnowanego budynku. Pojawiła się myśl, iż gdy zniszczy się dach umiera dom. Dramatyczne jednakże prawdziwe - nie da się wtenczas już nic więcej uczynić jak tylko zniszczyć budynek do końca po czym pobudować od nowa dbając o odpowiedni dach tak aby wytrzymał on wiele lat. Oczywiście dach jest uwieńczeniem domu niemniej jednak trzeba mu poświęcić nieco czasu.


styropian spadkowy
Author: megastyro.pl
Source: megastyro.pl
Podobnie jak w wypadku murów jedną z ważniejszych własności dachu będzie jego izolacja termiczna. Ze względu na znaczną powierzchnię dachu izolacja jest naprawdę istotnym elementem. Zazwyczaj wykorzystuje się wełnę mineralną jednak rozpowszechniony jest również styropian dachowy. Materiał ów jest zrealizowany z granulatu którego 98 procent składu to powietrze. Właśnie dzięki takiemu rozwiązaniu ma on bardzo dobre własności termiczne porównywalne ze nadmienioną przedtem wełną mineralną. Styropian spadkowy, to także artykuł lekki, nietrudno zatem przetransportować go w miejsce budowy. Jego lekkość to zaleta gdy pracuje się na dużych wysokościach. Jako że styropian dachowy posiada niewielki ciężar ułatwia to instalowanie - nie jest konieczne instalowanie specjalnych zaczepów. Najogromniejszą jednak jego zaletą jest prostota z którą kształtuje się styropian dachowy. Nie są do tego konieczne żadne profesjonalne przyrządy, wystarczy zwyczajny ostry nóż oraz kawałeczek ściernego papieru do wyrównania krawędzi - więcej tu.


dachy
Author: Oleksii Leonov
Source: http://www.flickr.com
Jest to materiał całkiem bezpieczne dla zdrowia tak mieszkańców jak też budowlańców, nie powoduje alergii i innych zagrożeń dla zdrowia. Styropian megastyro dachowy jest surowcem palnym pod otwartym działaniem żaru. Gdy zaś ogień zostanie usunięty styropian sam gaśnie jest więc odrobinę mniej bezpieczny aniżeli jego konkurentka wełna mineralna. Jak już wspomniano praca z nim nie wymaga specjalistycznej osłony budowlańców, co o wiele obniża koszta (a w przypadku robót na dachu liczy się każdy grosz. Styropian spadkowy ma jeszcze jedną wartość - może być używany tak w nowych jak i remontowanych dachach co na pewno oddziałuje na wziętość tego materiału budowlanego. W przypadku dachów modernizowanych zdołamy w łatwy sposób dopasować ocieplenie do naszych wymogów.

Źródło: MegaStyro

Tags: dom, budynek, dachy, PRacownik, budowlańcy, granulat