Faktoring w Polsce i na globie - czyli, co należałoby wiedzieć o faktoringu


W naszych felietonach wspominaliśmy już kilka razy na temacik faktoringu. Nie wspominaliśmy jednakże na temat jego rozwoju w Polsce oraz na świecie, z tego powodu dzisiaj to naprawimy biorąc ze łeb wspomniany temacik.
Dobrze go odczytaj, aby żadna rzecz Ci nie umknęło!


usługa faktoringu
Author: Nguyen Hung Vu
Source: http://www.flickr.com


W naszym dzisiejszym felietonie nie będziemy pisać, co to bywa faktoring. Ci z Was, co już odczytywali wcześniejsze artykuły, wiedzą już co nieco na ten temacik. Faktoring w Polsce zaczął się w latach 90-tych wcześniejszego wieku, kiedy ukazały się pierwsze przedsiębiorstwa faktoringowe. Były to przedsiębiorstwa o nazewnictwie: Polfactor SA (teraz znany bardziej dokładnie jako BRE Faktoring), Handlowy Heller (bardzo dobrze znany każdej osobie obecnie ING Commercial Finance), oraz Pekao Faktoring Sp. z o.o. który jako jedyny do tej konkretnej pory zachował własną nazwę. Jak się okazuje po dwudziestu latach trwania, usługi faktoringowe się wyregulowały, a klienci mogą korzystać z około 40 różnych dostawców tej konkretnej usługi. Rzeczą najbardziej wyszczególniającą w polskim faktoringu jest jednak jego dynamiczny wzrost, który pnie się coraz wyżej od samej chwili jego założenia.
Przechodząc na faktoring międzynarodowy, warto zwrócić uwagę, iż na polskim rynku można odnaleźć wiele książek powiązanych z tym konkretnym temacikiem, które to istnieje możliwość odnaleźć bez problemu w takiego typu miejscach jak stacjonarny sklep Empik, czy na księgarniach w sieci internetowej, typu Aros, Świat Książeczki czy też w internetowym sklepiku wspomnianego Empiku.

Odwiedź naszą następną stronę. Tam opublikowaliśmy ciekawe wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły (http://www.piotrowski24.pl/oferta/projektowanie-maszyn-cad/). Będzie nam niezwykle miło, jeśli wątki będą Ci się podobać.

br>
Jeżeli zaintrygował Cię nasz tekst, to przejdź na adres tego serwisu (http://www.zelwak.pl/) i pod nim odkryjesz znacznie więcej skrupulatnych treści.

Na ten konkretny temat - faktoring międzynarodowy - warto poświęcić bardziej dużo uwagi, dlatego zapraszamy do lektury!

Tags: firmy, firm, rok, problem, typ