Długi nie zaliczają się do rzeczy przyjemnych, ale czasami zdarzają się momenty, kiedy należy je odebrać i tym akurat zajmuje się firma windykacyjna


Żaden człowiek nie lubi posiadać zadłużenia. Większość ludzi pokrywa swoje zadłużenia w miarę regularnie. Jednakże jest taki procent ludzi, którzy nie chcą sobie poradzić z kłopotami finansowymi i wtedy zaczynają się kłopoty.
windykacja
Author: Leonora Enking
Source: http://www.flickr.com


korporacje
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com


W czasie, gdy nasze zadłużenia nie są regulowane przez długofalowy okres czasu nierzadko do bitwy wkracza firma windykacyjna. Są to firmy ukierunkowane w tego typu działalności. W większości wypadków, kiedy chodzi o drobne wierzytelności, wystarczy windykacja polubowna, czyli posyłanie pism do kredytobiorcy. Ma ona za cel nakłonienie osobnika do spłaty zadłużenia. Bywają przypadki, gdy takie listy trzeba wysyłać kilka razy, a poza tym wydzwaniać do kredytobiorcy. Zazwyczaj przynosi to zamierzony efekt.


Kubek termiczny Bodum
Author: homard.net
Source: http://www.flickr.com


Szczególnie ostrą postacią ścigania długów jest windykacja komornicza. Jest ona używana rzadko i tylko w stosunku do wyjątkowo zatwardziałych pożyczkobiorców, którzy nie chcą spłacać swoich opóźnień finansowych. Wówczas niemalże każda firma windykacyjna zaniechuje wysiłku pojednawczego zakończenia sprawy i przekazuje sprawę do sądu. Sąd (zobacz - pomoc radcy prawnego z Oleśnicy) niejednokrotnie decyduje o zarekwirowaniu kont i działanie przenosi się w szpony komorników.
Z komornikami nie ma możliwości pertraktacji, więc korzystniej jest nie dowodzić do sytuacji, gdy nie będziemy mogli spłacać swoich długów i przyjdzie nam się z tego względu pokazać w gmachu sądu. Z tej przyczyny lepiej przemyśleć każdy kredyt zanim się go weźmie.

Tags: czas, pracy, dług, firma windykacyjna