Drewniany domek całoroczny – czy wskazane jest postawić na takie rozwiązanie?


Jeszcze do niedawna drewniane budowle, tak budynki z prefabrykatów w szkielecie, albo domki z bali drewnianych łączyły się z letniskowym budownictwem.


Współcześnie już od kilku lat Inwestorzy coraz to nagminniej stawiają na budowę budynku całorocznego w drewnianej technologii.
Domy z drewna Szczecin są z pewnością zgodne z naturą, proekologiczne i wysoko energooszczędne. Dają możliwość osiągnięcia niezmiernie dobrych parametrów cieplnych – w drewnianej technologii planuje się zarówno budowle niskoenergetyczne, jak też domki pasywne. Przy klasycznym, murowanym budynku jednorodzinnym otrzymanie tych samych parametrów łączy się nie tylko z dużo większym nakładem pracy, ale także z wielkimi nakładami, materiałowymi jak też finansowymi. Przy stawianiu domku z drewna (budowa domów) możesz uzyskać podobną charakterystykę domku w dużo łatwiejszy, a z pewnością szybszy oraz mniej pracochłonny sposób.


dom z drewna z tarasem

Jak wygląda budowa obiektu drewnianego? Olbrzymią zaletą budynków drewnianych jest ich krótki czas budowy, dlatego że już w przeciągu 3-4 miesięcy można postawić gotowy do zamieszkania domek. To znakomite rozwiązanie dla tych, jacy chcą jak najszybciej zamieszkać w swym nowiutkim, wyśnionym domu - czytaj pełen artykuł. Identycznie prędko buduje się tarasy drewniane Szczecin.
W porównaniu, dla domu z cegły czas budowy to od paru miesięcy do wręcz paru lat – sama budowa (folia budowlana) jest czasochłonna oraz wymaga wielkiego zaangażowania. Budowle drewniane z prefabrykatów w szkielecie, albo domy z bala wznosi się w łatwiejszy oraz szybszy sposób.

Tags: sposób