Dbajmy o własne bezpieczeństwo na stanowisku pracy! Za każdym razem ubierajmy porządne ciuchy i buty ochronne, jeżeli pracujemy przy cięciu metali


Złota rączka, to nazwa osoby, jaka zdoła wykonać w domu prawie wszystko. Kogo zwykle wołamy do przybicia gwoździa, przykręcania półki czy też wymiany dętki w rowerze? Oczywiście tatę, to właśnie on w domu pełni rolę majsterkowicza, jaki naprawi wszystko co według nas jest do wyrzucenia.

szlifowanie
Author: Wolfcraft
Source: Lange Łukaszuk
Każdy w dzieciństwie pewno przesiadywał ze swoim tatą czy też dziadziem długie godziny w garażu wykonując multum w zasadzie nikomu niepotrzebnych rzeczy. Pociechy cieszyło w szczególności to, że są w stanie trzymać przybory i niekiedy przywiercić parę śrubek. W tym momencie w niejednym domu prywatnym na pewno wyszukamy skrzynkę z różnorodnymi urządzeniami i akcesoriami. Bez wątpienia w prawie każdej z nich są tarcze do szlifowania , a także tarcze do cięcia służące do przecinania stali . Wiele ludzi pewnie myślało czym jest ten malutki, cienki krążek analogiczny do płyty CD. A więc są to właśnieprzeróżne tarcze, jakie posługują nam do cięcia metalu. Ich grubość szacujemy w milimetrach, najczęściej wykorzystywane są 1 mm i 1.5 mm. Wiadomym jest, że najzwyklejsze tarcze do szlifowania stosowane są tylko przez domowych hobbystów oraz osoby pracujące u klienta. Bowiem są one stosowne tylko do cięcia małych, pojedynczych modułów. W innowacyjnych firmach nie są z pewnością wykorzystywane tarcze do cięcia i proste szlifierki kątowe . Zawodowcy posiadają gigantyczne maszyny, jakie potrafią ciąć stal o wiele szybciej i przede wszystkim szczegółowiej. Jednakże, by działać przy wykorzystaniu takiego sprzętu trzeba posiadać stosowne ciuchy, buty ochronne , rękawice oraz gogle. Nikt pewno nie chciałby, by trafił mu w oko bądź inną część ciała skrawek metalu.W związku z tym, nie możemy bagatelizować zasad BHP na naszym stanowisku pracy, ponieważ czasem starczy sekunda nieuwagi i może dojść do ogromnej katastrofy.http://www.aner.com.pl/kategorie/prety (atrakcyjna oferta prętów-> http://www.aner.com.pl/kategorie/prety)Wiele razy przydarzyło się, że odłamek stali spadł pracownikowi na nogę i gdyby nie to, iż miał założone buty ochronne mogło dojść do tragedii.

Dbajmy o własne zdrowie i życie, ponieważ mamy je wyłącznie jedno i nikt nam go nie zwróci. Zawsze myślmy o tym, że w domu wyczekuje nas małżonek i małolaty, dlatego nie bagatelizujmy bezpieczeństwa!

Tags: metal, śrubki, bezpieczeństwa