Czy warto budować drewniany dom?


Marzenie o własnym domu najczęściej pryska przygniecione myślą o czasie budowy.
Rozwój koncepcji oraz technologii umożliwia teraz znacznie więcej. Dom można wybudować nawet w kilka tygodni.

domy aktywne
Author: VELUX Polska
Source: VELUX Polska
Oprócz standardowych i chłodnych budynków murowanych dzisiaj dużo ludzi stawia z drewna.

Artykuł, który właśnie masz przed sobą jest pełny absorbujących wiadomości, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje (http://alwro.com.pl/odlewy/odlewy-cisnieniowe/) omawiające analogiczną sprawę tu.

Coraz popularniejsze są rzeczywiście nieduże domy parterowe bez poddasza (jak domy.projektoskop.pl/domy-8721.htm), które mogą pojawić na działce budowlanej w kilka tygodni. To domy z bali stawia się tak szybko. Równie kuszące są domy szkieletowe z drewna. Nawet 6 miesięcy od rozpoczęcia budowy już można zacząć przeprowadzkę do nowego domu.

Przewaga drewna

To moda sprawiła, że domy z drewna zastąpiono murowanymi. Obecnie spokojnie kieruje się do niedawnych zwyczajów. Wszystkie rozwiązania mają rzeczywiście swoje wady. Drewno faktycznie jest sprawdzonym budulcem i bez dwóch zdań energooszczędnym. Zatrzymuje ciepło i nie wychładza się tak jak standardowy dom.

Dom z bali czy szkieletowy?

Domy budowane z bali zwykle kojarzą się z letniskowymi miejscami odpoczynku lub góralskimi chatkami. Całoroczny domek może być zdecydowanie zaplanowany w luźnym stylu, a jeśli bale na ścianach kojarzą się właścicielom z domem leśniczego, mogą przykryć je płytami re gipsowymi. Należy wybrać plan i zwrócić się do firmy trudniącej się budową właśnie takich domów.

Jeśli ten post jest dla Ciebie wartościowy, to przeczytaj także ten udostępniony poniżej (http://termofol.pl/) tutaj materiał - on również okaże się warty zainteresowania.

Co ciekawe konkurencyjni są Litwini, którzy bardzo często stawiają w Polsce domy na zamówienie.

Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus
Domy szkieletowe tworzy się z przygotowanych części z drewna, odpowiednio izolowanych, z najlepszego drewna. Z zewnątrz nie różnią się od typowych murowanych domów. Tego typu technologia to nie tylko małe domki jednorodzinne, ale także takie projekty bliźniaków na projektoskop.pl i niedużych bloków – nawet trzypiętrowych.

Wybór to kwestia budującego, obie te technologie są zbliżone do siebie. Miłośnicy budownictwa z bali zwykle wybierają przytulne i trochę bajkowe chatki. Cena dużego domu jest rzeczywiście niższa niż mieszkanie w centrum Polski. Szkieletowe budownictwo nie każe wiązać się z narzuconym stylem i pozwala na większe możliwości.Tags: mieszkanie, ściany, domy, budownictwo, Domy z bali, kawalerka

Author: S.S.