Czy to, że w Polsce nie ma organizacji wyspecjalizowanej w ocenie serwisów internetowych, wpływa na jakość rzeczową zamieszczanych w nich informacji


W dobie informatyzacji i technizacji szukając jakichkolwiek wiadomości, najczęściej sięgamy do Internetu. Trudno jest nam odszukać materiały informacyjne wiarygodne a jeszcze trudniej umieć jest rozpoznać wśród tych niewłaściwych i niepewnych.

Deweloper
Author: William Murphy
Source: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że internet oferuje nam niezwykle ogromne pokłady informacji o dzisiejszym świecie. Nie negując pozytywnych stron tego środka przekazu, nie wolno zapominać, że używanie go wymaga od nas posiadania minimalnej wprawy, chociażby adekwatnego formułowania haseł ale głównie zdolności oceny i selekcji otrzymanych informacji. Dodatkowo warto pamiętać, że liczba informacji nie przekłada się na jakość przedstawianej tam wiedzy - polecana strona.

W Internecie ogłaszać się może każdy, dzień w dzień bowiem pojawiają się tysiące nowych stron www. Oczywiście są przydatne strony internetowe, które zawierają cenne porady dla deweloperów - tutaj - ale mimo to, trzeba do takich porad podchodzić z rezerwą. Większość materiałów informacyjnych udostępnianych w sieci zawiera stanowiska ich twórców.Poniekąd jeśli wstępnie artykuł jest instruktażowy, podczas uważnej lektury zauważymy jego stronniczy punkt widzenia .

Te wpisy z www (http://www.partnerzy.pl/skup-nieruchomosci), które znajdziesz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno będą użyteczne - są one godne zainteresowania i mogą Cię miło zdziwić.

Jest to widoczne szczególnie podczas reklamowania produktu choćby budowlanego. Z jednej strony przekazuje się materiały informacyjne o określonym towarze budowlanym a z drugiej przedstawia się stronniczą opinię o tym produkcie w rodzaju: najskuteczniejszy, sprawdzony, itp.
Jest tak, dlatego, że każdy z tych portali nie tylko chce przekazać nam wiadomości z branży budowlanej, ale także ma poczucie istnienia konkurencji.https://www.aleklima.pl/artykuly/inwerter - https://aleklima.pl/artykuly/inwerter -Umiejętność eliminacji opinii od faktów jest zasadnicza bo ułatwia wyrobienie własnej stanowiska na określony temat. Warto również pamiętać o różnicy między informacją a poglądem.

Nie każdy tekst przedstawia informacje w bezstronny sposób. Natomiast opinie, nawet jeśli nie odpowiadają naszym przekonaniom, mogą okazać się potrzebne. Nie warto też polegać tylko na jednym źródle wiedzy, zawsze potrzebna jest badanie poznanych treści.

Tags: Internet, wiedza, konkurencja, autorów