Czy opłaca się wziąć samochód w leasing?


Czym faktycznie jest leasing? Słowo to ma swoją etymologię w angielskiej nazwie “lease”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wydzierżawić” bądź “wynająć”. Samo słowo jest już definicją leasingu. Jest to nic innego udostępnianie przez jedną stronę pewnego pewnej rzeczy, np. samochodu drugiej stronie, na wyznaczony czas w zamian za płacone w części należności, tzw.
opłaty leasingowe. Wysokość należności wyznacza umowa (zobacz jaki jest podatek od umowy zlecenia) leasingowa. W świetle regulacji prawnych


właścicielem dalej jest leasingodawca, a leasingobiorca jest tylko jego użytkownikiem. W leasing można udostępniać różne przedmioty ruchome, zarówno nowe, jak i używane. Mogą to być obok aut inne środki transportu, maszyny, sprzęt komputerowy, sprzęt z medycznym przeznaczeniem itp., a także nieruchomości (wraz z działkami, budynkami lub fabrykami. Najczęściej jednak dotyczy on wiąże się on z samochodami, jednakże mogą to być równocześnie samochody osobowe, ciężarówki, samochody dostawcze, naczepy, pojazdy transportu zbiorowego oraz pojazdy specjalistyczne.


Mimo, że decyzja o wzięciu samochodu na podstawie o umowę leasingową wiąże się z spłatą należności oraz dodatkowymi kosztami i opłatami, to w przeciwieństwie do kredytu nie prowadzi do bankructwa firmy. Leasing daje lepsze w zwykle warunki niż kredyty dla firm. Wystarczy porównać np. kredyty dla firm Wrocław oraz leasing Wrocław i sprawdzić warunki jakie zapewniają. Kredyt jest jednak korzystniejszym rozwiązaniem niż leasing dla osób prywatnych, które szukają samochodu.

Jeżeli zaprezentowane w niniejszym wpisie informacje są dla Ciebie pasjonujące, to oprócz tego, który posiada podobne materiały.

Sama opcja leasingu została stworzona dla przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów do prowadzenia firmy oraz aby mogła ona generować zyski. Wzięcie auta w leasing pozwala im narażania się na straty wypożyczyć samochód na określonych regułach. Warto wskazać, iż prowadzący salony samochodowe oddające samochody w leasing, zwiększają ich wartość, często nawet o kilkanaście procent, co skutkuje ogromnymi zyskami. Umowa leasingowa jest biorąc pod uwagę te kwestie zarówno dla biorącego auto w leasing jak i oddającego auto w leasing, który zarabia więcej niż podczas zwykłejtypowej sprzedaży pojazdu.


kredyty dla firm Wrocław
Author: 111 Emergency


Wzrost popularności leasingu jest notowany od lat, jest to w końcu alternatywna dla firm, które nie otrzymały kredytu.
Dostępne są odmienne rodzaje leasingu: operacyjny oraz finansowy, jednakże to ten drugi cieszy się większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Charakteryzuje się krótszym okresem trwania umowy niż wynosi okres gospodarczej używalności pojazdu. Ten typ leasingu jest korzystny dla biorącego samochód w leasing, któremu zależy na niskim angażowaniu środków finansowych przy zawieraniu umowy.

Tags: kredyt, maszyny, firm, właściciel