Czy każde wejście na GPW jest zyskowne? Jak obracać i do tego uzyskać przychód?


Każda większa firma chciałaby być kiedyś na GPW. Jednak wejście na rynek papierów wartościowych to tylko pierwszy ruch ku pójściu dalej. Kolejnym jest to, by na papierach zarobić. Spółka sobie da radę, jednak co z udziałowcami, którzy wykupili akcje? Czy dadzą radę w przypadku bankructwa spółki?


Gdy stawia się
giełda
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com
pierwsze kroki na giełdzie szary człowiek musi pomyśleć o ochronie swoich zasobów. Przede wszystkim nie należy wkładać w akcje całości pieniędzy. Nazywane jest to obroną przed ryzykiem. Oprócz zostawienia na koncie części funduszy na przeżycie i gorsze chwile. Oprócz tego, jeśli już nabywamy akcje powinno się zainwestować w kilka różnych firm. Dzięki temu możemy jednocześnie zarobić znacznie więcej, ale również znacznie mniej stracić. Ale jak wybrać te odpowiednie firmy? Przede wszystkim trzeba analizować. Przykładowo sprawa sprzed kilku lat. Gdyby więcej osób przeanalizowało tak prognozy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej, gdy dostawało się na giełdę, jak i notowania KGHM, które znajdowało się tam od jakiegoś czasu, sprawdź: Dzięki takiemu zabiegowi wiele osób mogłoby stracić o wiele mniej funduszy. Zwłaszcza, gdy są one tak niestabilne. Polska rynek węgla, podczas wchodzenia JSW na giełdę była niesłychanie niestabilna. Notowania KGHM posiadały o wiele większe poczucie stabilności również dzięki dywersyfikacji ryzyka w kwestii zakresu działalności. Sporo Polaków nie sprawdza jednak danych osobiście. Często posiłkują się doradcami dla których niejeden zakup to dodatkowy zarobek. To sprawia, że często będą sugerować mniej pozytywne opcje. Jednak nie odrzucajmy ich tak zupełnie.


Zazwyczaj to nie ich wina.

Niniejszy artykuł posiada ciekawe informacje na opisywany wątek - jeżeli chcesz uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę facebook logowanie pl, która omawia zbliżone problemy.

W wielu sytuacjach to nabywający są tak bardzo pewni swojej decyzji, iż nie zwracają uwagi na możliwe skutki swoich działań. Z tego powodu idealnym pomysłem jest także analiza danych w Internecie. Dla stawiających pierwsze kroki na giełdzie, Internet jest miejscem, gdzie mogą spotkać się z wielką krytyką własnych akcji - Jest to dobre, bo zwykle słowo napisane ma większą moc niż mówione. Zresztą - krytykujacy w sieci nie mają zazwyczaj w tym żadnego interesu.
Nie zapominajmy, by bawić się pieniędzmi z głową. Analiza planowanych działań powinna być priorytetową czynnością.

Tags: rynek, pieniądze, odpowiedzialność