Czy aby nadal polecane jest inwestować pieniądze w grunty i nieruchomości?


Jakoś tak w 2007 roku zaczęły się na tym świecie znaczące problemy w branży nieruchomościowej. Czyli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych albo zielonej Irlandii nagle zaczęli masowo miewać ogromne kłopoty ze spłacaniem własnych zobowiązań kredytowych. Poza tym, nieruchomości znacząco staniały, a w końcu trzeba było tak czy siak zapłacić dla banku całą kwotę.

nieruchomość
Author: j.e.mcgowan
Source: http://www.flickr.com
Zatem w uproszczeniu - nastąpił poważny krach w owej branży. Teraz ciągle Europa oraz Stany Zjednoczone nie są tymi miejscami, w których sytuacja w nieruchomościach jest super, ale na całe szczęście nieco się mimo wszystko poprawia. Jednak owa sytuacja dobrze pokazała, że nie ma sensu inwestować swoich pieniędzy tylko w domy oraz mieszkania w blokach!

To co można przez to zrozumieć? Generalnie chodzi o to, że strzałem w dziesiątkę jest zdywersyfikowanie własnych inwestycji. Dokładnie jak z choćby giełdą - w końcu wyłącznie ktoś mało rozsądny zainwestuje wszystkie pieniądze w akcje jednej spółki. Jeżeli w rachubę wchodzi polski rynek nieruchomości, szczególnie swojej szansy należy poszukiwać w gruntach i nieruchomościach komercyjnych (więcej artykułów). W dalszym ciągu owy rynek nie jest u nas nasycony. Nawet można zarabiać fajną kasę inwestując w niewielkich miejscowościach, a nawet wioskach. Przykład - stacja paliwowa wykupuje od nas korzystnie położone grunty komercyjne, które sami zakupiliśmy niemal za darmo (-> tutaj).

stara nieruchomość
Author: Mark Longair
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście trzeba mieć znacznego farta w akurat dzisiejszych czasach, ponieważ najwspanialsze interesy ludzie robili na początku transformacji ustrojowej, ale nadal kasiasty inwestor nie musi obawiać się, że i tak nie zdoła trafić na coś wielce korzystnego, np. . Można powiedzieć, iż często prawdziwe okazje są do natrafienia w choćby Sieci. Przykład - ktoś ma poważne kłopoty finansowe, zatem rozgląda się na różnego rodzaju serwisach z ogłoszeniami za zainteresowanymi gruntami bądź nieruchomościami. Wiadoma sytuacja - trudno żerować na cudzym nieszczęściu, ale w końcu nikt nie powiedział, iż ktoś takową osobę zmusza. Czyli nieruchomości nieruchomości w hiszpanii handlowe oraz grunty są w dalszym ciągu całkiem smakowitym kąskiem dla tego inwestora, który posiada kasę, a co najbardziej znaczące, nie boi się ryzyka. Gdy zbytnio się boimy, niejako stoimy w miejscu!


Tags: rynek nieruchomości, nieruchomości, firmy, domy jednorodzinne, interesy