Czemu warto zdecydować się na zbudowanie własnej oczyszczalni ścieków przydomowej?


Budując swój dom zazwyczaj trzeba podjąć szereg naprawdę dość ważnych decyzji, w szczególności kiedy dom ma w jak najlepszym stanie służyć nam jak najdłużej. Interesującym rozwiązaniem dla osób, jakie chcą zrezygnować z typowego szamba jest własna oczyszczalnia ścieków do domu. Jej montaż cieszy się współcześnie rzeczywiście dużym zainteresowaniem.

oczyszczanie nieczystości
Author: SuSanA Secretariat
Source: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu w takim razie dobrze jest decydować się na takie rozwiązanie?

Między innymi przez wzgląd na ogromną oszczędność funduszy. Nie jest ona widoczna od razu ze względu na fakt, że założenie oczyszczalni jest nieco droższe aniżeli założenie szamba, jednak warto patrzeć przyszłościowo, jako że już po kilku latach na pewno okaże się, że oczyszczalnia jest dużo bardziej opłacalna. W dodatku, na uwadze trzeba mieć też własną wygodę. Szambo ma konkretną pojemność, co oznacza, że nieczystości (porównaj Mar Agency Sp. z oo) powinny być często wywożone. W przypadku oczyszczalni nie ma takiej konieczności, co jest nie tylko dużym ułatwieniem, ale też oszczędnością.

Warto również pamiętać o tym, że oczyszczalnie takie jak są całkowicie bezpieczne dla środowiska przyrodniczego. Wszystkie zanieczyszczenia są należycie rozkładane, w związku z tym na oczyszczalnie powinny decydować się wszystkie osoby, którym ekologiczne myślenie leży na sercu.

Spójrz na witrynę i prześledź wpis, który na pewno całkowicie Cię wciągnie, gdyż dane w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

Dziś na rynku istnieje wiele firm, jakie proponują nie tylko możliwość całościowego zaprojektowania oczyszczalni, ale również jej montaż. Podsumowując - zdecydowanie się na własną oczyszczalnię ścieków niesie za sobą same plusy. Oszczędność funduszy, wygoda oraz bezpieczeństwo środowiska naturalnego – to wszystko powoduje, że oczyszczalnie odznaczają się coraz większą popularnością.

szambo
Author: Kai Hendry
Source: http://www.flickr.com
Trzeba jednak pamiętać, że jeśli na danym terenie funkcjonuje sieć kanalizacyjna, wtedy tak czy siak dom musi zostać do niej koniecznie przyłączony. Oczyszczalnię najlepiej zacząć budować w czasie wiosny albo lata, wówczas bowiem sprzyjają warunki atmosferyczne, a ziemia jest na tyle miękka, że wykonanie wykopu nie stanowi dużego problemu. Dodatkowo, zaleca się, by budowa wiązała się równolegle z zamieszkaniem w domu, ponieważ oczyszczalnie, których praca bazuje na osadzie czynnym, wymagają regularnego dopływu ścieków. Pamiętajmy, że żeby postawić oczyszczalnię zazwyczaj nie jest wymagane pozwolenie.

Tags: budowa, ścieki, oczyszczalnie, Szamba