Codzienne podejmowanie decyzji są jak sprawdziany dla każdego z nas. Jak zrobimy, jakiego dokonamy wyboru? Te kwestie przewijają się nawet w zwykłych życiowych sytuacjach


Kogo zatrudnisz, gdy zajdzie taka potrzeba? Człowieka, który zna się świetnie na swoim fachu czy tak zwaną „złotą rączkę”? Pytanie może wydawać się podchwytliwe, ponieważ jeden, jak i drugi człowiek jest dobry w tym, czym się zajmuje. Jednak musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej preferujemy człowieka, który ma specjalizację czy takiego, który jej nie posiada, ale twierdzi, iż zapewne sobie ze wszystkim da radę. Komu w takiej sytuacji wierzyć?


Jeśli wybierzemy pierwszego z kandydatów może być przekonani, iż zna się on na swoim fachu, bez problemu rzuca terminami, potrafi na przykład objaśnić czym są sprężarki powietrza pneuma, instalacja pneumatyczna, umie wytłumaczyć czym się różni rura aluminiowa od rury normalnej, umie wskazać najlepsze produkty, które nie raz już się sprawdziły. Taki człowiek ma dużo realizacji, a czuję się w swoim fachu jak ryba w wodzie, ponieważ robi to od zawsze. Dodatkowo, jego dziadek i ojciec też to robili, więc fachu uczył się już od najmłodszych lat. Możemy tak polubić tego fachowca, że pomyślimy: „a pokaże mi jeszcze jedną rzecz, może też naprawi?”, lecz on na takiego pytanie odpowiada stanowcze: „nie!”.
urządzenia chłodnicze
Author: Emilian Robert Vicol
Source: http://www.flickr.com

Drugi z naszych fachowców, pan „złota rączka” rzeczywiście ma bogatą przeszłość. Był w wielu krajach, pracował w wielu miejscach, a co najistotniejsze sam się wszystkiego nauczył. Różnych prac uczył się od różnych osób, a jego ojciec też lubił zająć się wieloma różnym rzeczami. (Sprawdź instalacje pneumatyczne). Sam naprawiał wszystko w domu, nigdy nie potrzebował fachowców. Tego typu człowiek może naprawić naprawdę dużo – od hydraulika w łazience po gładź w pokoju. tego typu specjalista czasami także jest tańszy niż ten, co specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Mówi, że zrobi to i to, nie ma kłopotu.


Po tego typu informacjach przychodzi czas na podjęcie decyzji. Wiadomo, iż wielu z nas będzie wybierało pod kątem wcześniejszych doświadczeń. Jeśli „złota rączka” nie dała rady z jakimś zadaniem wybierzemy fachowca-specjalistę, jednakowoż, kiedy ten specjalista był dość drogi, a do tego niezbyt miły, to zastanowimy się nad tym, czy nie wziąć ”złotej rączki”. (Nowość kompresory śrubowe pneuma).

Hej, sprawdź to, jeżeli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Jakbyś postąpił, co jest dla Ciebie w tej kwestii najbardziej istotne? Czy człowiek, który zna się na konkretnym fachu czy „magik”, który zapewni, że wykona wszystko? Kwestia w rzeczywistości pozostaje otwarta, a wybór zapewne rozłoży się pół na pół.

Tags: instalacja pneumatyczna, hydrauliki