Co zrobić, aby zapewnić pracownikom jak największe bezpieczeństwo w czasie pracy na wysokościach? Sprawdzamy jakie warunki powinien spełniać sprzęt budowlany!


Ważną funkcję w przypadku pracy na wysokościach spełnia bezpieczeństwo, a w związku z tym powinniśmy dokonać wszystkich starań, aby pamiętać o wszystkich wymogach BHP. Ogromny komfort w czasie pracy gwarantują również specjalistyczne urządzenia, które sprawiają, że praca na budowie jest szczególnie sprawna. Chcąc dotrzymać wszystkich terminów warto zapewnić pracownikom nieprzeciętne standardy pracy.
Plac budowy
Author: Luis Romero
Source: http://www.flickr.com
Ogromne znaczenie podczas prac na wysokościach mają wciągarki elektryczne, które umożliwiają sprawne sięganie po wszelkie przydatne materiały (dodatkowe informacje na stronie www). Wciągarki elektryczne pomagają również bardzo zminimalizować ryzyko wypadku na budowie, do jakiego mogłoby dojść przy własnoręcznym podnoszeniu poszczególnych elementów. W celu zagwarantowanie bezpieczeństwa zaleca się także odgrodzenie budowy od powierzchni publicznej, co umożliwia ogrodzenie przestawne. Warto zdawać sobie sprawę, iż bezpieczeństwo na budowie tyczy się nie tylko kadry pracowniczej, ale także przechodniów pobliskich chodników i przejść dla pieszych. Montując ogrodzenie przestawne możemy mieć pewność, że żadna osoba nieupoważniona nie wejdzie teren budowy, co mogłoby stanowić dla niej bardzo duże zagrożenie.


Rusztowania
Author: Nan Palmero
Source: http://www.flickr.com
Bezpieczeństwo na terenie budowy jest też możliwe dzięki wysokiej jakości rusztowaniom, dzięki którym pracownicy są w stanie pewnie czuć się podczas wykonywania poszczególnych obowiązków. Musimy zwracać uwagę nie tylko na najwyższą jakość materiałów, z których wykonane jest rusztowanie, ale również na sposób jego zamontowania, co najlepiej powierzyć doświadczonym profesjonalistom. Zarówno wciągarki elektryczne, jak i ogrodzenia (zobacz ogrodzenie z profili pionowych) przestawne muszą być produktami renomowanych firm, jakie gwarantują doskonały standard produktów.

Dokładna praca na budowie nie byłaby realna, jeżeli nie niezmiernie wykwalifikowana kadra. Przed zleceniem kadrze pracowniczej pracy na wysokościach należy skierować pracowników na specjalne badania, jakie potwierdzą odpowiedni stan zdrowia fachowców. Aby pracownik był w stanie wykonywać prace na budowie musi posiadać on doskonały wzrok oraz równowagę, ponieważ nawet najmniejsze odstępstwa od normy potrafią być skutkiem wypadku podczas pełnienia obowiązków.

Tags: budowa, rusztowanie, prace na wysokościach