Co znaleziono w starożytnym grodzie wzniesionym na chwałę Heraklesa?


W dniach, gdy na jakimkolwiek etapie życia możemy doznawać realności motta mówiącego, że promocja jest dźwignią handlu, nie zawsze jest nam wiadome kto w ogóle tworzy różne taktyki na konkretną reklamę.


A wszakże handel, a zatem reklama nie jest faktem nowym. Było spotykane już wiele tysięcy lat temu.


skoki na trampolinie
Author: Heather
Source: http://www.flickr.com


marki
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com


Czy wiesz, iż bujny handel miał miejsce np. pomiędzy starożytnymi mieszkańcami Egiptu a Grekami? W dniach Aleksandra Wielkiego istniało bowiem zalane dzisiaj nadmorskie miasteczko o nazwie Herakleion, do jakiego docierały wszelakie statki z produktami z różnych kultur. Interesujące, iż już wtedy musieli istnieć ludzie wykonujący pracę znaną dzisiaj jako doradca marketingowy - szukaj doradcy marketingowego. Skądś przecież nasi poprzednicy musieli o swoich kontrahentach się dowiedzieć. I tak jak niegdyś antyczni mieszkańcy Grecji umieszczali na swych wazach inskrypcje z hieroglifami, tak i obecnie doradca marketingowy pracuje dla spółek z zupełnie innej dziedziny niż promocja.


doradca marketingowy
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com


A działalność określana jako marketing marki? Skoro mieszkańcy Grecji byli w stanie promować pismem hieroglificznym jakąś pochodzącą z Egiptu aktywność, tak czyż my obecnie nosząc np. bluzkę z logo znanej firmy nie pracujemy poniekąd na rzecz reklamy marki tej spółki? A używane przez nas w trasie z marketu reklamówki? Czyż nie jest to akurat marketing marki? Naturalnie, iż tak. Owego rodzaju dowody można mnożyć w nieskończoność.


Dzisiaj nawet kapcie, jeśli tylko posiadają umieszczone logo spółki, a wszakże tak na ogół jest, pracują na korzyść wytwórcy realizując funkcjonowanie nazywane jako marketing marki - baza wiedzy na temat marketingu marki.

Intrygujący artykuł? Więc na pewno spodoba Ci się także informacja ze strony (http://www.merservice.pl/uslugi/audyty/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Trzeba w niego wejść.

Tak, promocja jest dźwignią handlu od starożytności aż do dziejów obecnych.

Tags: czas, ludzie, reklamy, handel, typ