Co należy tak naprawdę wiedzieć o niewielkich domkach? Zobacz co radzą eksperci


Dostrzegłem, iż niewielkie domy są w ciągu kilku ostatnich lat bardzo na czasie. Być może z tej przyczyny, że w końcu jest spowolnienie gospodarcze, więc nawet jeśli ludzie w Polsce decydują się już na dom, to generalnie rezygnują z dużych przestrzeni. Myślę, iż tak naprawdę to ma sens.


Zwłaszcza, że mały dom - więcej na ten temat tutaj - tak czy siak gwarantuje naszą satysfakcję, doskonałe warunki do normalnego życia. Sam mam niewielki domek i uskarżam się. Chociaż naturalnie poważnie myślę nad tym by na ten przykład postawić za parę lat nieco większy dom - mam większą działkę budowlaną, a więc to żaden problem. No dobrze, ale to w końcu artykuł na temat niewielkich domków - parterowych...

przykład domy w stylu angielskim
Author: Matty Ring
Source: http://www.flickr.com
Na początku ważne jest to by wybrać odpowiednie projekty małych domów jednorodzinnych - bardzo dobrze pamiętam, że akurat w naszym przypadku był olbrzymi problem z tym, aby porozumieć się. Czyli ja, małżonka oraz córka, raczej mieliśmy inne spojrzenie na architekturę. Jednakże jakoś porozumieliśmy się - całe szczęście, bo zasadniczo bardzo zależało mi na czasie. Uważałem, że nie ma najmniejszego sensu nadal wynajmować drogie mieszkanie, bo to niemały wydatek.

Jestem także oszczędnym człowiekiem - tzn. może nie jestem "typowym" poznaniakiem, lecz fakty są takie, że jeżeli mogę trochę zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym korzystać z innych możliwości? Czyli najzwyczajniej projekt domu zakupiłem nie w wrocławskim biurze architektonicznym, ale drogą internetową. Bez większego problemu można trafić na takie projekty domów parterowych, które pod wszystkimi względami są w porządku. Być może nie jestem przesadnie wybredny, ale znam się trochę na architekturze.

Użyłem bardzo sprytnej sztuczki. Sprawiłem, że moje małych rozmiarów mieszkanie wydaje się dużo większe. Zamieściłem tam wiele szklanych elementów, które przecież optycznie zwiększą każdą przestrzeń. Efekt jest naprawdę imponujący. A w tym miejscu przykłady elementów, które mi w całym przedsięwzięciu pomogły - .

Myślę, że za często sądzimy, iż skoro nie stać nas na duży dom jednorodzinny, w automatyczny sposób musimy poczekać trochę na bardziej radosne czasy. Uważam, że takie myślenie jest chybione - w końcu mały domek jest sporo tańszy, a nie powinno się żyć niejako ponad stan. A więc akurat w tym tekście mogłeś się dowiedzieć odrobinę na temat projektów architektonicznych. Jednak to nie koniec - obiecuję, iż każdego dnia będę zamieszczał interesujące porady o małych domach.

Tags: Polacy, kryzys gospodarczy, żona, rodziny, warunki